SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mniejsza Grupa Onet.pl

Grupa Onet.pl sprzedała DRQ Ster - Projektowi

Spółki poinformowały, że 6 stycznia br. podpisana została umowa sprzedaży przez Grupa Onet.pl. S.A. spółce Ster-Projekt S.A. 3.485 udziałów w DRQ Sp. z o.o. o wartości nominalnej 1.000 zł każdy, stanowiących 85% kapitału zakładowego tej spółki i uprawniających do wykonywania 85% głosów na Zgromadzeniu Wspólników DRQ. Cena sprzedaży powyższych udziałów ustalona została na 36,3 mln. zł.

Komentarz BM BPH PBK:

Umowa sprzedaży kontrolnego pakietu udziałów w spółce DRQ zajmującej się tworzeniem oprogramowania systemów informatycznych na zmówienie, jest efektem realizacji zawartego w ubiegłym roku porozumienia pomiędzy Grupa Onet.PL S.A. i Ster-Projektem. DRQ ma wzbogacić ofertę produktową Ster-Projektu i wzmocnić jego pozycję rynkową. Środki na nabycie udziałów spółka pozyskała z niedawnej emisji 5,65 mln akcji, których cena wynosiła 15 zł. Pod koniec ubiegłego roku Ster-Projekt S.A. stał się faktycznym posiadaczem wszystkich udziałów w spółce EDB Ster-Polska Spółka z o.o. w efekcie nabycia przez nią 51% udziałów w celu umorzenia. Zgodnie z zapowiedziami Ster-Projekt powiększa swoją grupę kapitałową za środki z emisji. Efekty akwizycji i inwestycji w grupę kapitałową spółka odczuje w dalszej przyszłości. Obecnie wyniki Ster-Projektu nie są zadowalające, a ostatnio zarząd obniżył o ok. 10% wcześniejsze prognozy wyników br. mówiące o zysku netto w wysokości 10 mln zł, zysku operacyjnym 14 mln zł i przychodach w wysokości 370 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mniejsza Grupa Onet.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl