SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mniejsze aktywa OFE

W październiku aktywa OFE spadły o 1,5% do 80,76 mld zł.

W październiku, po raz czwarty w historii, doszło do spadku aktywów netto otwartych funduszy emerytalnych - ich wartość na koniec ubiegłego miesiąca wyniosła 80,76 mld zł, czyli o 1,5% mniej niż przed miesiącem, wynika z raportu przygotowanego przez spółkę Analizy Online, zajmującą się monitorowaniem rynku funduszy emerytalnych i inwestycyjnych.

Wcześniej aktywa OFE spadały we wrześniu i listopadzie 2003 roku, oraz w maju 2004 roku.

„Zmianę wartości aktywów netto funduszy emerytalnych w minionym miesiącu kształtowały dwa czynniki, spośród których decydującą rolę odegrał wynik z zarządzania (-1,84 mld zł)” – czytamy w raporcie.

Taki wynik z zarządzania był wynikiem korekty na rynku kapitałowym, zarówno na warszawskiej giełdzie, jak i rynku długu.

„Sytuacji nie poprawił niestety stosunkowo skromny (zwłaszcza na tle ostatnich miesięcy) przelew środków z ZUS-u, którego wartość (suma składek i obligacji) wyniosła niecałe 800 mln zł” – napisali analitycy.

Jedynie OFE Polsat zanotował wzrost wartości aktywów netto – o 0,7%, najwięcej straciły OFE ING NN (-1,7%) oraz OFE PZU Złota Jesień (-1,8%).

„Październikowe zmiany wartości zarządzanych aktywów były wiernym odzwierciedleniem wyników inwestycyjnych osiągniętych przez OFE” – podkreślili analitycy.

Najlepsze wyniki zanotowały fundusze Polsatu i Allianz Polska, natomiast największe straty poniosły ING NNP i PZU.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mniejsze aktywa OFE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl