SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz za Bartłomieja Misiewicza rzecznikiem prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej

Nowym rzecznikiem prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej została mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz. Zastąpiła w tej funkcji Bartłomieja Misiewicza.

Anna Pęzioł-Wójtowicz, fot. MON Article

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w środę zapowiedział, że nowym rzecznikiem prasowym resortu będzie kobieta. Tego samego dnia ministerstwo przesłało mediom pierwszy komunikat, pod którym mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz była podpisana jako rzecznik resortu. Jednocześnie wpisano ją jako rzecznika w serwisie internetowym ministerstwa.

Poprzednio rzecznikiem prasowym MON i szefem gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza był Bartłomiej Misiewicz, który objął te funkcje w listopadzie 2015 roku. We wrześniu ub.r. na własną prośbę został na trzy miesiące zawieszony, po tym jak media ujawniły, że został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej mimo braku wyższego wykształcenia i odpowiedniego kursu oraz doniesieniach, że lokalnym działaczom PO miał obiecywać pracę w zamian za przejście po PiS.

Misiewicz cały czas pracował w ministerstwie, w okresie zawieszenia zajmował się analizą dezinformacji medialnych. Od początku lutego br. Misiewicz jest na urlopie, przez tydzień prowadził serwis Dezinformacja.net.

Mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz służbę wojskową zaczęła w 2005 roku jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W czasie służby wojskowej była m.in. dowódcą plutonu zmechanizowanego w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu, oficerem prasowym w 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz młodszym specjalistą w departamencie wojskowych spraw zagranicznych Ministerstwa Obrony Narodowej. W maju ub.r. została pełnomocnikiem ministra obrony narodowej ds. służby wojskowej kobiet.

Pęzioł-Wójtowicz jest absolwentką stosunków międzynarodowych (ze specjalizacją dyplomacja) na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła również podyplomowe studia z zakresu służby zagranicznej oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz za Bartłomieja Misiewicza rzecznikiem prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mam pytanie
Gdzie teraz będzie pracował pan Misiewicz? Ktoś wie?
22 10
odpowiedź
User
PiSowiec
Gdzie teraz będzie pracował pan Misiewicz? Ktoś wie?


Gdzieś mu znajdziemy ciepłą posadkę, spokojnie
23 13
odpowiedź
User
s(z)uka wojtka
Misiewicz został przeniesiony do rezerwy
22 10
odpowiedź
User
Dorami
To o czym będzie teraz pisała Wyborcza, jak nie ma już Misiewicza?
23 18
odpowiedź
User
strata czasu
Zdążyła się już skompromitować, zapraszając na pseudokonferencję Berczyńskiego. Szybko poszło.
14 20
odpowiedź