SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Monika Olejnik przerwała wywiad ze Zbigniewem Ziobro w Radiu ZET

Poranny wywiad Moniki Olejnik z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro na antenie Radia ZET był tak ostry, a poglądy rozmówców na tyle odmienne, że dziennikarka skończyła program mniej więcej w połowie normalnego czasu trwania.

Monika Olejnik, fot. akpa Article

Rozmowa Olejnik z Ziobro dotyczyła kontrowersji wokół wyników wyborów samorządowych, które z powodu awarii systemu informatycznego Państwowej Komisji Wyborczej nadal nie zostały w pełni podane. Politycy partii prawicowych i SLD są zdania, że wobec takich nieprawidłowości głosowanie powinno zostać powtórzone.

Na antenie Radia ZET Zbigniew Ziobro stwierdził, że o powtórzeniu wyborów powinien zdecydować parlament, natomiast według Moniki Olejnik - sąd. - Na pewno konstytucja mówi o tym, że o ważności wyborów decyduje ustawodawca. Czyli ustawodawca miał prawo określić przesłanki, które dają podstawę uznać, bądź nie - stwierdził polityk. - Ale ustawodawca nie ma prawa unieważnić wyborów, a pana koledzy Leszek Miller i Jarosław Kaczyński chcą unieważnienia wyborów poprzez ustawę, którą przeprowadzi sejm - odpowiedziała dziennikarka, dodając, że decyzje w tej sprawie mogą podjąć sądy okręgowe. Na potwierdzenie swoich słów przytoczyła opinie konstytucjonalistów: dr. Piotrowskiego, dr. Chmaja i prof. Zolla.

- Proszę pana co ja mówię, to ja wiem, co ja mówię, a ja się dziwię, że magister prawa mówi o tym, że można zmienić sytuację wyborczą poprzez parlament. Bo magister prawa powinien wiedzieć to co mówią konstytucjonaliści, że to jest po prostu niemożliwe, że to jest łamanie prawa - powiedziała Monika Olejnik i dopytywała, czy wymienieni przez nią eksperci są dla Ziobry autorytetami. - Są różni konstytucjonaliści, różni prawnicy - odparł. - Czy przepytała pani wszystkich konstytucjonalistów w Polsce, że pani mówi mi o wszystkich i że wszyscy jednym głosem - dopytywał polityk. - Większość, dobrze, większość - poprawiła się dziennikarka. - Jaka większość, podaje pani trzy nazwiska i pani mówi większość, niech pani nie żartuje - odpowiedział Ziobro, przy czym nie potrafił wymienić konstytucjonalisty opowiadającego się za powtórką wyborów, tłumacząc, że nie robił analizy pod tym kątem.

Olejnik i Ziobro spierali się też o stanowisko prezydenta Bronisława Komorowskiego, który apele o powtórzenie wyborów nazwał „odmętami szaleństwa”. Według lidera Solidarnej Polski to stwierdzenie jest obraźliwe dla wielu wyborców, a prezydent „odleciał, od rzeczywistości, stracił kontakt”. - To panowie odlecieli, bo wygraliście wybory i mówicie, że są nieważne, to ja już nie wiem - ripostowała dziennikarka.

- Prezydent obraża, powinien trochę zimnej wody się napić i poprosić na rozmowy, bo on jest od tego by rozmawiać z ludźmi i strzec porządku konstytucyjnego, a nie obrażać tych, którzy mają słuszne powody do tych emocji - powiedział Ziobro. - Wie pan, ja panu proponuję żeby pan się napił zimnej wody i kończymy dzisiaj rozmowę - stwierdziła Olejnik i wyraźnie podenerwowana zakończyła wywiad, podkreślając jeszcze: „Koniec, koniec”.

Rozmowa trwała 9 minut, podczas gdy normalnie wywiady prowadzone przez Monikę Olejnik w „Gościu Radia ZET” trwają ok. 20 minut. Całą rozmowę ze Zbigniewem Ziobro można obejrzeć w serwisie Radia ZET.

Od sierpnia do października br. udział Radia ZET w rynku radiowych (w grupie wiekowej 15-75 lat) wynosił 14,6 proc. (według danych Radio Track - zobacz wyniki wszystkich rozgłośni ogólnopolskich).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Monika Olejnik przerwała wywiad ze Zbigniewem Ziobro w Radiu ZET

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
Było zaprosić Jarosława. Z kapciowym nie warto rozmawiać.
26 44
odpowiedź
User
Stokrotnik
Stokrotka, Stokrotka, Stokrotka
Poddaję się, nie mówię więcej już nic...
72 16
odpowiedź
User
Rocco
Monika O. to prawdziwa polska Orianna Fellatio!
56 21
odpowiedź
User
Rico
Stokrotka rosła polna...
46 12
odpowiedź
User
takaprawda
Tak bardzo obiektywna...
54 15
odpowiedź