SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Moody's umieścił Polskę w grupie krajów z dobrze utrwalonym ratingiem

Agencja ratingowa Moody's Investors Service umieściła Polskę, razem z Czechami i Słowacją, w grupie krajów o dobrze utrwalonym ratingu, poinformowała agencja w komunikacie. W związku z pytaniami od inwestorów, według których nie wszystkie rynki wschodzące Europy powinny być traktowane równo, agencja podzieliła kraje "emerging markets" na cztery grupy.

"Faktycznie mamy do czynienia z dwoma rodzajami ryzyka zagrażającym ratingom: to które wywodzi się ze strukturalnego niszczenia siły ekonomicznej oraz to którego sytuacja jest wynikiem podatności na zdarzenia związane ze słabnącym zaufaniem - w szczególności kursu walutowego i kryzysu płynnościowego - co powoduje że nasze ratingi są zależne od założeń dotyczących wsparcia międzynarodowego albo regionalnego" - poinformował dyrektor zarządzający niezależną grupą ryzyka Pierre Cailleteau, cytowany w komunikacie.

Do pierwszej grupy Moody's zaliczył kraje o dobrze utrwalonym ratingu (Polska, Czechy, Słowacja). Do drugiej grupy weszły kraje z elastycznym fundamentami ale narażone na zmienność ratingów (Rumunia, Bułgaria, Chorwacja). Trzecia grupa składa się z krajów których fundamenty uległy pogorszeniu ale dla którym dostarczenie zewnętrznego wsparcia może przynieść podwyższenie ratingów (Estonia, Litwa, Łotwa), natomiast ostatnia grupa to kraje o zniszczonych fundamentach i które nie mogą liczyć na wsparcie (Ukraina).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Moody's umieścił Polskę w grupie krajów z dobrze utrwalonym ratingiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl