SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mozilla: zmiany w kadrze menedżerskiej, Gary Kovacs odchodzi

Mozilla ogłosiła zmiany w kadrze menedżerskiej. Z funkcji CEO zrezygnuje Gary Kovacs.

Mozilla: zmiany w kadrze menedżerskiej, Gary Kovacs odchodzi

Gary Kovacs został powołany jako CEO Mozilli w październiku 2010 roku (więcej na ten temat). Z pełnienia tej funkcji zrezygnuje w tym roku, jednocześnie dalej będzie wspierał rozwój Mozilli jako członek rady dyrektorów. Proces rekrutacji jego zastępcy ma zostać uruchomiony bezzwłocznie.

Do większego zaangażowania w codzienne działania Mozilli wraca Mitchell Baker (pełniła funkcję CEO w latach 2004-2008), która objęła pozycję executive chair. Ponadto ma ona skoncentrować się na zapewnianiu organizacjom i jednostkom dostępu do odpowiednich narzędzi, aby mogły one wykorzystać potencjał sieci.

Swoje niedawno rozszerzone obowiązki jako CTO i SVP of engineering utrzyma Brendan Eich, kierując zespołami odpowiedzialnymi za produkt i rozwój platformy.

Jay Sullivan, do tej pory pełniący funkcję SVP of products, został mianowany COO Mozilli. Ma on kontynuować rozwój strategii i mapy produktowej organizacji, przewodząc zespołom odpowiedzialnym za produkt i doświadczenie użytkownika oraz kierując programem Firefox OS. Ma także odgrywać większą rolę w zarządzaniu dalszym rozwojem i ewolucją Mozilli.

Na stanowisko SVP business and legal affairs mianowany został Harvey Anderson. W ramach nowej roli będzie on odpowiedzialny za projekt Apps Marketplace oraz będzie kontynuował nadzór nad strategicznymi i mobilnymi partnerstwami, polityką publiczną i kwestiami prawnymi.

Z kolei Li Gong obejmie stanowisko SVP mobile devices, przejmując za zadanie przewodzenie pracom nad wdrożeniem Firefox OS na urządzeniach mobilnych, w tym współpracę z producentami sprzętu. Jednocześnie piastując stanowisko prezesa operacji azjatyckich jego rolą będzie zwiększanie obecności Mozilli na rynku mobilnym w tym regionie (poza Japonią). Ponadto utrzyma on stanowisko CEO spółek zależnych Mozilli w Chinach i na Tajwanie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mozilla: zmiany w kadrze menedżerskiej, Gary Kovacs odchodzi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl