SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MSP oczekuje wezwań na akcje Ruchu w lipcu

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) oczekuje, że inwestorzy zainteresowani przejęciem większościowego pakietu akcji Ruchu rozpoczną ogłaszanie wezwań do zapisywania się na sprzedaż akcji dystrybutora prasy w lipcu.

Poinformował w czwartek wiceminister skarbu Ireneusz Dąbrowski.

"Pojawiło się kilka podmiotów chętnych do zakupu akcji Ruchu. Ogłoszą oni po prostu wezwania na akcje i będzie to swoista licytacja, ponieważ po prostu wygra najwyższa oferta" - powiedział Dąbrowski podczas posiedzenia sejmowej Komisji Skarbu Państwa.

"Spodziewam się, że pierwsze wezwanie pojawi się w lipcu" - dodał wiceminister. Wezwanie potrwa 30 dni.

Dąbrowski powiedział też, że jeżeli cena proponowana w wezwaniach będzie niesatysfakcjonująca, rozpocznie się standardowa procedura, z wyłanianiem doradcy prywatyzacyjnego. "A wtedy na pewno nie wyrobimy się z transakcją w 2007 roku" - stwierdził.

W połowie maja Zbigniew Jakubas zapowiedział, że wspólnie z grupą polskich podmiotów złoży ofertę na większościowy pakiet akcji Ruchu. Sama spółka informowała, że zakupem większościowego pakietu jest zainteresowanych czterech inwestorów.

Ruch zadebiutował na GPW w grudniu ub. roku. Oferta publiczna objęła 15,5 mln nowych akcji serii E. Po ofercie publicznej w rękach nowych akcjonariuszy Ruchu znalazło się 27,5% akcji spółki. Przed emisją akcji kapitał zakładowy Ruchu dzielił się na 40,94 mln akcji, które w całości należą do Skarbu Państwa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP oczekuje wezwań na akcje Ruchu w lipcu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl