SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP oczekuje wezwań na akcje Ruchu w lipcu

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) oczekuje, że inwestorzyzainteresowani przejęciem większościowego pakietu akcji Ruchurozpoczną ogłaszanie wezwań do zapisywania się na sprzedaż akcjidystrybutora prasy w lipcu.

Poinformował w czwartek wiceminister skarbu IreneuszDąbrowski.

"Pojawiło się kilka podmiotów chętnych do zakupu akcji Ruchu.Ogłoszą oni po prostu wezwania na akcje i będzie to swoistalicytacja, ponieważ po prostu wygra najwyższa oferta" - powiedziałDąbrowski podczas posiedzenia sejmowej Komisji Skarbu Państwa.

"Spodziewam się, że pierwsze wezwanie pojawi się w lipcu" -dodał wiceminister. Wezwanie potrwa 30 dni.

Dąbrowski powiedział też, że jeżeli cena proponowana wwezwaniach będzie niesatysfakcjonująca, rozpocznie się standardowaprocedura, z wyłanianiem doradcy prywatyzacyjnego. "A wtedy napewno nie wyrobimy się z transakcją w 2007 roku" - stwierdził.

W połowie maja Zbigniew Jakubas zapowiedział, że wspólnie zgrupą polskich podmiotów złoży ofertę na większościowy pakiet akcjiRuchu. Sama spółka informowała, że zakupem większościowego pakietujest zainteresowanych czterech inwestorów.

Ruch zadebiutował na GPW w grudniu ub. roku. Oferta publicznaobjęła 15,5 mln nowych akcji serii E. Po ofercie publicznej wrękach nowych akcjonariuszy Ruchu znalazło się 27,5% akcji spółki.Przed emisją akcji kapitał zakładowy Ruchu dzielił się na 40,94 mlnakcji, które w całości należą do Skarbu Państwa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP oczekuje wezwań na akcje Ruchu w lipcu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl