SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MSP planuje prywatyzację CF Cefarmu Warszawa na I poł. 2010 r.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) planuje przeprowadzić prywatyzację Centrali Farmaceutycznej Cefarmu Warszawa w I poł. 2010 roku, poinformował wiceminister skarbu Jan Bury w wywiadzie dla agencji ISB. Zapewnił też, że w lipcu MSP będzie gotowe na podpisanie z Farmacolem umowy sprzedaży 85% akcji Cefarmu Białystok, po uzgodnieniu spraw pracowniczych.

"Doradca już pracuje. Jestem zdeterminowany, aby dokonać prywatyzacji CF Cefarm Warszawa w pierwszej połowie 2010 roku" - powiedział ISB Bury. Dodał, że szacuje, iż w tym roku MSP nie zdąży już zamknąć tej transakcji.

Bury poinformował też, że MSP będzie gotowe w lipcu na podpisanie umowy dotyczącej sprzedaży akcji Cefarmu Białystok z Farmacolem, po uzgodnieniu spraw pracowniczych.

W ub. tygodniu Bury powiedział ISB, że MSP chce podpisać umowę z Farmacolem w tej sprawie do połowy lipca. Wiceminister mówił wówczas, że Skarb Państwa, jeśli będzie taka potrzeba, może się włączyć na finiszu do negocjacji pakietu socjalnego i wejść w rolę strony społecznej.

Pierwotnie do 31 maja Farmacol miał czas na wynegocjowanie z załogą Cefarmu warunków pakietu socjalnego, ale termin przesunięto, gdyż strony nie doszły do porozumienia.

W dniu 25 maja 2009 roku zespoły negocjacyjne uzgodniły podstawowe parametry transakcji dotyczącej sprzedaży 85% akcji spółki Cefarm Białystok SA z siedzibą w Białymstoku i parafowały projekt umowy.

Dystrybutor farmaceutyków Farmacol otrzymał od Skarbu Państwa wyłączność na negocjacje w sprawie nabycia Cefarmu Białystok w grudniu 2008 r. MSP zaprosiło inwestorów do rokowań w sprawie kupna 85% Cefarmu Białystok w sierpniu. Prywatyzacją była zainteresowana również grupa PGF.

Cefarm Białystok to największy dystrybutor farmaceutyków w regionie północno-wschodniej Polski. Posiada także 48 aptek w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP planuje prywatyzację CF Cefarmu Warszawa na I poł. 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl