SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP po sprzedaży przez GPW chce sprzedać Lotos

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP), po transakcji sprzedaży 10-12% akcji Grupy Lotos na giełdzie, nadal chce sprzedać kolejne akcje inwestorowi branżowemu lub z dostępem do złóż, co spowoduje obniżenie udziału Skarbu Państwa poniżej 50%, wynika z czwartkowej wypowiedzi wiceministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego dla agencji ISB.

"Nie zmieniamy naszego podejścia [do prywatyzacji Grupy Lotos] wyrażonego w ubiegłym tygodniu lub nawet wczoraj" - powiedział ISB Budzanowski w czwartek. Wiceminister informował wówczas, że Skarb Państwa może "zejść" poniżej 50% udziału w grupie Lotos, i choć nie zdecydował jeszcze kto zostanie nabywcą, najbardziej prawdopodobny jest wybór inwestora branżowego.

W czwartek rano rynek został zaskoczony tym, że MSP buduje księgę popytu na 10-12% akcji Lotosu w celu zbycia w transakcjach pakietowych na giełdzie.

Wiceminister nie chciał jednak potwierdzić, że MSP wystawiło w dziś 10-12% akcji Lotosu na sprzedaż inwestorom finansowym. "Dopóki nie zostanie zamknięta transakcja, to trudno ją komentować" - powiedział jedynie ISB.

Obecnie Skarb Państwa ma 63,97% akcji Lotosu i po zbyciu części poprzez GPW pozostanie mu 51,97-53,97%.

Już na początku stycznia minister Grad informował, że w przyszłości możliwe będzie zejście przez Skarb Państwa poniżej poziomu 50% zaangażowania w spółce.

Z kolei w ub. tygodniu wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski zapowiedział, że w ciągu miesiąca resort wypracuje wariant sprzedaży pakietu akcji Grupy Lotos. Wcześniej Budzanowski ogłosił, że MSP chce rozpocząć negocjacje na temat sprzedaży 13,5% akcji Grupy Lotos na rzecz inwestora strategicznego i liczy na sfinalizowanie tej transakcji do połowy 2010 r.

Dołącz do dyskusji: MSP po sprzedaży przez GPW chce sprzedać Lotos

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl