SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MultiBank chce mieć 20% udziału w rynku zamożnych klientów

MultiBank do końca 2010 roku zamierza zwiększyć swój obecny 7-proc. udział w rynku klientów zamożnych do 20-proc.

Cel ten chce osiągnąć zwiększając liczbę klientów tej grupy do 160 tys. z 45 tys., poinformował we wtorek Piotr Kociołek, dyrektor w MultiBanku.

„Chcemy do końca 2010 roku stać się pierwszym bankiem pod względem obsługi klientów wymagających oraz trzecim bankiem w Polsce co do liczby klientów wymagających oraz prowadzących działalność gospodarczą” – powiedział dziennikarzom Kociołek.

Bank szacuje, że 45 tys. obsługiwanych zamożnych klientów daje mu obecnie około 7% udziału w rynku. Do końca 2010 roku ich liczba ma wzrosnąć do 160 tys., co pozwoli zwiększyć udział w rynku do 20%.

Według definicji MultiBanku, klient zamożny to osoba zarabiająca minimum 5 tys. zł netto. Jest to tzw. segment mass affluent, liczący w Polsce według różnych szacunków od 360 tys. do 500 tys. osób. Analitycy szacują roczne tempo wzrostu tego segmentu na 4-5%.

W MultiBanku spośród klientów z segmentu zamożnych około 65% zarabia średnio 5-7 tys. zł miesięcznie, 62% z nich ma wykształcenie wyższe, a 38% prowadzi własną firmę.

Bank chce powalczyć o tych klientów, którzy będąc osobami zamożnymi, jednocześnie prowadzą własną firmę. Obecnie 33% prestiżowych klientów banku (należących do Klubu Aquarius) posiada rachunek firmowy Business Class.

„Małe firmy stanowią około 15% wszystkich klientów Multibanku. Ta struktura zmieni się, ponieważ nasz plan zakłada, że za ponad 3 lata liczba naszych klientów zwiększy się do 600 tys. osób, z czego 150 tys. rachunków będzie należało do małych firm” – powiedział Kociołek.

Jak powiedział Kociołek, wartość aktywów pracujących klientów Multibanku w pierwszej połowie roku przekroczyła 5 mld zł. W kolejnych kwartałach aktywa będą przyrastały szybciej niż liczba klientów.

MultiBank ma obecnie 317 tys. klientów, z czego 45 tys. to klienci zamożni, a 47 tys. to rachunki małych firm.

Bank przygotowuje się do obsługi firm, które działają na rynku krócej, niż 12 miesięcy.

„Chcemy wykorzystać efekty synergii w ramach grupy BRE Banku. Ruszyła już oferta leasingu dla firm typu start-up. Za około 2 miesiące zaoferujemy firmom o krótkim rodowodzie kartę typu charge” – powiedział Mariusz Drzewiecki, dyr. marketingu i sprzedaży MultiBanku.

W ciągu 2,5 roku bank zamierza zwiększyć liczbę placówek o 56 do 139 oddziałów, które będą wspierać mobilną sieć sprzedaży.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MultiBank chce mieć 20% udziału w rynku zamożnych klientów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl