SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Multimedia Polska: 40-proc. wzrost abonentów telewizji cyfrowej

Sieć kablowa Multimedia Polska w ub.r. powiększyła swoja bazę abonentów niemal o 100 tys. klientów. Najbardziej, bo aż o 40 proc. wzrosła liczba klientów telewizji cyfrowej operatora.

Multimedia Polska: 40-proc. wzrost abonentów telewizji cyfrowej

Na koniec 2012 roku liczba klientów Multimedia Polska wyniosła ok. 827 tys., czyli o 14,23 proc. więcej niż rok wcześniej. Tak duży wzrost to efekt rozwoju organicznego sieci jak i przejęcia w ub.r. trzech innych operatorów - Stream Communications, Diany i Transmitela.

Liczba użytkowników korzystających z telewizji cyfrowej oraz IPTV wzrosła na dzień 31 grudnia ub.r. do 272 tys., czyli aż o 39,49 proc. Z kolei liczba klientów usługi internetowej poszła do góry w skali roku o 19,5 proc. do 478 tys., zaś liczba abonentów telefonii Multimediów wyniosła 285 tys. po wzroście o 4,4 proc.

Rośnie też popularność pakietów. Z Triple Play (trzy usługi) korzysta już 119 tys. klientów operatora, czyli o 12,3 proc. więcej niż na koniec 2011 roku. Double Play wykupiło natomiast  284,2 tys. abonentów (wzrost o 17,4 proc.).

Natomiast średnia liczba usług przypadających na abonenta Multimediów (tzw. RGU/abonenta) wyniosła na koniec 2012 roku 2,13, podczas gdy rok wcześniej było to 2,06.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Multimedia Polska: 40-proc. wzrost abonentów telewizji cyfrowej

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
multiedia wykorzystują monopol
Mulrimedia mają gdzieś ludzi z mniejszych miejscowości. I to nawet nie gdzieś na zadupiu ale w centrum, kraju. Mające po 20 -30 tys mieszkańców cały czas oferowany mają tylko TVanalog a internet dają za 52 zł a ma on max predkość tylko 6 mega. Wykorzystują, że nie maja konkurencji. Zapraszamy więc innych operatorów do aleksandrowa Łódzkiego i ościennych miast, gdzie sytuacja jest podobna.
12 8
odpowiedź
User
Palestinian man
Multimedia mają również w d ludzi z miast liczących 70 tys. mieszkańców. Przejmują lokalne kablówki i robią co chcą, a kontakt z nimi to jak pisać na Berdyczów ! Płacę za te same usługi więcej niż mieszkańcy Gdyni ! Za net 8 mb/s i tv pakiet SuperBox 125 zł !!!
12 8
odpowiedź
User
Milka
Różnie to bywa. Ja juz jakiś czas pakiet trzech uslug mam za ok. 70 zł..
8 8
odpowiedź
User
ffff
Kupiłem tylko neta 30 Mb/s za 49 zł. Więcej nie potrzebuję.
8 8
odpowiedź
User
Wiśniak
Dziękujemy już po reklamie a tak naprawdę to ta firma traci abonentów tylko propaganda sukcesu trwa dalej.
9 8
odpowiedź