SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mural marki Converse w Warszawie oczyszcza powietrze

W Warszawie przy ul. Jaworzyńskiej, przy jednym z najbardziej ruchliwych stołecznych skrzyżowań powstał mural, który dzięki zastosowanym do jego powstania farbom oczyszcza powietrze. To akcja marki Converse obejmująca 13 miast na całym świecie, do której zostali włączeni lokalni artyści.

Article

Murale powstają w ramach organizowanej przez markę Converse akcji City Forest. Oprócz Warszawy powstały m.in. w Bangkoku, Sidney, Belgradzie, Limie, Johannesburgu.

Każdy z murali jest inny - do jego powstania zapraszani są lokalni twórcy. Ten w Warszawie to projekt autorstwa Dawida Ryskiego i Maćka Polaka, wykonany przez Good Looking Studio.  Artyści w warszawskim projekcie przedstawili swoją wizję miasta przyszłości, w którym chcieliby żyć. Podkreśla to hasło "Create Together For Tomorrow – współpraca dla lepszego jutra".


Murale są odpowiedzią marki Converse na zmiany klimatyczne i pandemię koronawirusa. Ich twórcy chcą swoją twórczością dodać z jednej strony otuchy społecznościom w czasie pandemii. Z drugiej strony murale oczyszczają powietrze, bo działają jak 3 tys. posadzonych drzew. Do ich powstania wykorzystywane są fotokatalityczne farby, które imitują naturę pochłaniając zanieczyszczenia z powietrza. Dwutlenek tytanu, który jest ich składnikiem aktywnym, sprawia, że zanieczyszczenia zamieniane są w bezpieczne azotany i węglany.

Umiejscowienie muralu przy ulicy Jaworzyńskiej, czyli obok jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w stolicy sprawia, że zanieczyszczenia produkowane przez ruch uliczny będą niwelowane dzięki działaniu farb fotokatalitycznych. Dawid Ryski i Maciek Polak w projekcie przedstawili swoją wizję miasta przyszłości, w którym chcieliby żyć. A wszystko to pod hasłem Create Together For Tomorrow – współpraca dla lepszego jutra.

Za realizację muralu odpowiedzialne jest Good Looking Studio.

Dołącz do dyskusji: Mural marki Converse w Warszawie oczyszcza powietrze

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Januszo
Greenwashing...
odpowiedź