SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Musi ustąpić sam'

Danuta Waniek apeluje do przewodniczącego rady wrociawskiej TVP o rozsądek.

O tym, że Zbigniew Lesień po wyroku za molestowanie seksualne swoich pracownic dalej przewodniczy radzie programowej dolnośląskiej telewizji, pisaliśmy dwa miesiące temu. Lesień, niegdyś dyrektor Teatru Współczesnego, obecnie aktor Teatru Polskiego, ma wyrok od marca tego roku - podała "Gazeta Wrocławska".

- Sąd uznał go za winnego molestowania seksualnego siedmiu podległych mu pracownic. Postępowanie zostało warunkowo umorzone na rok. Sąd nie orzekł kary, bo eksdyrektor cieszył się dobrą opinią. Niemniej wyrok jest prawomocnyi ostateczny. Rada programowa wrocławskiej TVP problemem zajęła się w maju. W tajnym głosowaniu tylko trzy osoby chciały go odwołać z funkcji szefa, 7 poparło go, a jedna wstrzymała się od głosu. Czterech członków w ogóle nie przyszło na zebranie. - Przewodniczącym rady nie może być człowiek skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo. Rada powinna stać na straży dobrego obyczaju, przynajmniej w telewizji - oburzali się Stanisław Drozdowski i Mariusz Urbanek, wówczas szefowie jednego z dolnośląskich tygodników. Głosowali za odwołaniem Lesienia. O swoim stanowisku poinformowali Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, która powołuje członków poszczególnych rad - czytamy w  "Gazecie Wrocławskiej".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Musi ustąpić sam'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl