SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Muzumałńska telewizja

Amerykańscy muzułmanie będą mieli swoją telewizję

Muzułmańscy biznesmeni w Stanach Zjednoczonych podjęli starania na rzecz uruchomienia pierwszej angielskojęzycznej telewizji skierowanej do 8 milionów amerykańskich i kanadyjskich muzułmanów.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest nowojorski bankier Muzzammil Hassan.

Nowa stacja ma rozpocząć nadawanie programu do lata 2004 r.

- Obecnie amerykańscy muzułmanie mogą odbierać m.in. nadającą w języku arabskim stację Al-Dżazira, która jest popularna przede wszystkim wśród osób starszych, natomiast nie przyciąga ludzi młodych, urodzonych w USA. Oferta nowej telewizji, która ma nosić nazwę Mosty (Bridges), będzie skierowana właśnie do nich; znajdą się w niej m.in. serwisy informacyjne i sportowe, sitcomy, filmy i programy dla dzieci - powiedział Hassan.

Hassan wraz z Omarem Amanatem, prezesem spółki Bridges Network Inc., nakłonili już 1500 rodzin do wnoszenia opłat abonamentowych w wysokości 10 dolarów miesięcznie - ma to przekonać operatorów kablowych i satelitarnych o opłacalności przedsięwzięcia. - Żeby stacja mogła otrzymać koncesję, potrzebujemy 10 tys. osób regularnie wpłacających składki - poinformował Hassan.

Hassan i Amanat mają nadzieję, że telewizja Bridges doprowadzi do poprawienia wizerunku amerykańskich muzułmanów w USA. - Ani wysoka pozycja zawodowa, ani zamożność nie są w stanie uchronić amerykańskich muzułmanów przed negatywnymi stereotypami i podejrzliwością ze strony Amerykanów. Dlatego potrzebujemy własnej stacji, która będzie popularyzować naszą kulturę i jednocześnie podkreślać nasze silne związki z Ameryką - powiedział Amanat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Muzumałńska telewizja

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl