SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Muzyczny telefon UMTS

Firma Sony Ericsson wzbogaciła rodzinę telefonów muzycznych Walkman o pierwszy aparat UMTS.

W900 jest w pełni funkcjonalnym odtwarzaczem muzyki, telefonem i aparatem cyfrowym, za pomocą którego można pobierać wszelkiego typu multimedia - muzykę, filmy i grafikę.

Aparat wkracza na rynek na fali popularności telefonu W800. Dwa poprzednio przedstawione telefony z rodziny Walkman również zostaną niedługo wprowadzone do sprzedaży: W600 w obu Amerykach oraz W550 w pozostałej części świata. Dzięki temu na rynku znajdzie się szeroki wybór telefonów z rodziny Walkman odpowiadających różnym potrzebom związanym z mobilnym odtwarzaniem muzyki i plasującym się w różnych segmentach cenowych.

Jako odtwarzacz muzyki, W900 zapewnia łatwe ściąganie, przesyłanie, zarządzanie i odtwarzanie muzyki z bezprzewodowych (over-the-air - OTA) usług pobierania oferowanych przez operatorów. Dzięki tym usługom, będąc w ruchu, można ściągać utwory bezpośrednio na telefon, jak również przegrywać je z komputera osobistego po ich uprzednim skopiowaniu z kolekcji płyt CD właściciela.

Przesyłanie i pobieranie muzyki
Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech telefonu W900 jest ogromna łatwość ściągania, przesyłania, odtwarzania i zarządzania plikami muzycznymi. Utwory mogą zostać pobrane z różnych źródeł, prosto na telefon dzięki bezprzewodowej usłudze świadczonej przez niektórych operatorów lub za pośrednictwem komputera osobistego.

Przesyłanie plików z muzyką z komputera osobistego na telefon jest prostą operacją przeciągnij i upuść. W900 jest w pełni kompatybilny z plikami użytkownika z wszystkich wiodących pakietów zarządzania muzyką. Jest to szczególnie przydatne dla konsumentów, którzy mają już cyfrowy odtwarzacz muzyki i chcą przenieść utwory z ich płyt CD na W900.

Dołączone do zestawu oprogramowanie dla komputera osobistego Disc2Phone pozwala użytkownikowi z łatwością przenosić na telefon muzykę z płyt audio oraz z kolekcji muzyki przechowywanej na komputerze. Przy pomocy tego oprogramowania można przenieść utwory w oparciu o listy odtwarzania. Wyposażone jest ono również w miłą i łatwą w użyciu funkcję wyboru (shuffle). Duża wewnętrzna pamięć W900 (470 MB) zapewnia wystarczająco dużo miejsca na 120 do 240 utworów. Dostępną pamięć można łatwo rozszerzyć przy pomocy kart pamięci Memory Stick PRO Duo, które obecnie są dostępne w wielkościach do 2 GB, co zapewnia miejsce dla nawet 1 tys. utworów. W900 obsługuje wszystkie najbardziej rozpowszechnione formaty plików muzycznych: MP3, AAC lub ACC+, MIDI, WAV oraz XMF.

Funkcjonalność i projekt
Wszechstronna obrotowa klapka telefonu zapewnia łatwy dostęp do różnych funkcji aparatu W900, co daje mu przewagę nad wyspecjalizowanymi odtwarzaczami muzyki. Przyciski bezpośredniego dostępu do muzyki pozwalają użytkownikowi uzyskać szybki dostęp do odtwarzacza Walkman, w którym można przeglądać listy odtwarzania, wykonawców lub pojedyncze utwory. Użytkowników, którzy mają dość rozmów nie odebranych z powodu słuchania muzyki, ucieszy fakt, iż w przypadku rozmowy przychodzącej użytkownik usłyszy dzwonek telefonu, a muzyka zostanie zatrzymana na czas trwania rozmowy.

Klapka telefonu otwiera się automatycznie po delikatnym naciśnięciu, odsłaniając dużą klawiaturę. Dostęp do praktycznie wszystkich funkcji możliwy jest przy zamkniętym telefonie - użytkownik może czytać swoje wiadomości lub przeszukiwać swoją kolekcję muzyki bez konieczności otwierania aparatu.

Fotografia i multimedia
W900, to dużo więcej niż w pełni funkcjonalny odtwarzacz muzyki. To również wysoko zaawansowany aparat cyfrowy i urządzenie multimedialne, które zapewnia szerokopasmowy, bezproblemowy i płynny dostęp do Internetu. W900 charakteryzuje też duży 2,2 calowy ekran TFT QVGA z 262 tysiącami kolorów - jest to jeden z najjaśniejszych ekranów w świecie telefonów komórkowych.

Aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 megapikseli z funkcją automatycznej regulacji ostrości i lampą błyskową LED jest idealny do utrwalania bezcennych chwil. Dzięki podwójnemu wzornictwu Sony Ericsson aparat obsługiwany jest przy pomocy obu rąk w pozycji poziomej, co zapewnia doskonałą stabilność. Przy pomocy aparatu można również kręcić filmy nawet w 30 klatkach na sekundę - dwa razy szybciej, niż w przypadku większości telefonów z aparatami cyfrowymi - i w jakości telewizyjnej.

Dzięki znajdującemu się w zestawie oprogramowaniu firmy Adobe zdjęcia i filmy mogą zostać z łatwością przeniesione na komputer po podłączeniu do niego telefonu przez szybkie łącze USB. Następnie zdjęcia i filmy można edytować, drukować i udostępniać innym - a wszystko to dzięki łatwemu w obsłudze oprogramowaniu Adobe. Filmy można odtwarzać przy pomocy odtwarzacza Apple QuickTime.

Jako wszechstronne urządzenie służące do rozrywki, W900 w pełni wykorzystuje możliwości technologii UMTS, zapewniając szybkie i bezproblemowe pobieranie i przeglądanie filmów, gier, muzyki i grafiki. Możliwości wysoko wydajnego silnika 3D Java można sprawdzić od razu grając w Asphalt Urban GT 3D firmy Gameloft. Gracze mogą zakosztować emocji towarzyszących wyścigom ekstremalnym, siadając za kierownicą najlepszych sportowych samochodów.

Akcesoria
W900 jest pierwszym telefonem Sony Ericsson, który zostanie dostarczony w zestawie ze stereofonicznym przenośnym zestawem słuchawkowym HPM-80. Zestaw ten ma funkcje zdalnego sterowania, która pozwala użytkownikowi obsługiwać odtwarzacz Walkman nie wyjmując go z kieszeni. W zestawie znajdują się również kabel USB oraz oprogramowanie Disc2Phone do przesyłania i zarządzania plikami muzycznymi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Muzyczny telefon UMTS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl