SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Muzyka na wodzie"

Jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Trójmieście.

Różnorodny repertuar, znakomici polscy muzycy oraz gościnnie Lidia Stanisławska - to jedynie  krótka zapowiedź programu pięćdziesiątego, jubileuszowego koncertu z cyklu "Muzyka na wodzie", który odbędzie się 2 lutego w Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku.

Jubileuszowy koncert to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Trójmieście. W programie koncertu znajdą się najstarsze pastorałki pochodzące z różnych krajów, kolędy współczesne, a także te napisane w obozie oświęcimskim - zaprezentowane przez artystów w grudniu ubiegłym roku podczas tournee po Palestynie, Izraelu i Słowenii. Wystąpią Joanna Dobrakowska - mezzosopran oraz Marcin Kozieł - pianista. Gościem specjalnym będzie Lidia Stanisławska.

Do tej pory cyklu "Muzyka na wodzie" gromadziły tłumy widzów. Gośćmi koncertów były już takie polskiej sławy jak: Jerzy Połomski, Łucja Prus, Jerzy Zelnik, Ewa Poblocka,
Hanka Bielicka, Danuta Blazejczyk. Występowały również m.in. takie zespoły jak: Grupa MoCarta, Ars Nova i Il Tempo.

Gościliśmy także zagraniczne gwiazdy muzyki: sopranistka Emma Kirkby - ceniona na świecie angielska śpiewaczka oraz Simon Standage - światowej sławy skrzypek, specjalista w dziedzinie muzyki XVII i XVIII wieku.

Do tej pory na temat koncertów "Muzyka na wodzie" pojawiło się już kilkadziesiąt publikacji prasowych w całym kraju. Jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z cyklem była prezentacja Pieśni Żydów Sefardyjskich.

Wyjątkowość jubileuszowego koncertu polega m.in. na tym, że obowiązują tu jedynie zaproszenia. Organizatorzy nie posiadają już biletów do nabycia ponieważ zainteresowanie przedsięwzięciem przerosło ich najśmielsze oczekiwania.

- To nie będzie jedynie koncert prezentujący muzykę - mówi Marek Wysoczyński, dyrektor Biura Promocji Kultury, które jest współorganizatorem koncertu. - W najbliższy czwartek postaramy się stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Będzie spotkanie muzyków z publicznością, zorganizujemy również nietypową loterię. Jeśli chodzi obecność Lidii Stanisławskiej -  popularnej piosenkarki, to mogę jedynie zdradzić, że pojawi się akcent nawiązujący do jej występów na festiwalu w Opolu przed wieloma laty.

W programie przewidziano także krótką prezentację historii cyklu koncertów "Muzyka na wodzie". Do obejrzenia będą m.in. wszystkie zebrane przez lata plakaty, które reklamowały koncerty. Przypomnijmy, że pierwszy koncert odbył się w 1993 roku.

Koncerty finansowane są jedynie przez sponsorów.

- Warto dodać, że wszystkie koncerty z cyklu "Muzyka na wodzie" mogły być organizowane jedynie dzięki funduszom pozyskanym od naszych przyjaciół - sponsorów - mówi Marek Wysoczyński. - Liczymy na to, że stale rosnące zainteresowanie koncertami sprawi, że pojawią się nowi sponsorzy i będziemy mogli kontynuować ten wspaniały cykl.

Swoją obecność na najbliższym koncercie zapowiedzieli już znani pomorscy politycy, dyplomaci i ludzie kultury.

Koncert organizują wspólnie: Biuro Promocji Kultury i Centralne Muzeum Morskie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Muzyka na wodzie"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl