SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Muzyka w internecie dla nowych członków Unii

Komisja Europejska chce zmusić popularny, internetowy sklepmuzyczny - iTunes, by był dostępny także dla nowych krajów Unii, wtym Polski. Obecnie z tego internetowego serwisu mogą korzystaćjedynie obywatele Europy Zachodniej, choć i tak nie mają pełnejswobody wyboru.

Muzyka w internecie dla nowych członków Unii

Europejczycy mogą kupować w należącym do Apple iTunes tylko naterenie kraju zamieszkania. Belg może płacić belgijską kartąkredytową u siebie, ale już nie może w sklepie w wersjibrytyjskiej.

Polską kartą kredytową nie można płacić w ogóle, bo iTunes u nasnie działa, podobnie jak w pozostałych, nowych krajach Wspólnoty. -To dyskryminacja ze względu na narodowość i trzeba to zmienić -komentuje komisarz do sprawy ochrony konsumentów MeglenaKuneva.

- To jest nieuczciwe. Jeśli iTunes ma powody natury biznesowej,chcę o nich porozmawiać, by naprawić tę sytuację - mówiła unijnakomisarz.

Meglena Kuneva przyznaje, że rozwiązanie sprawy może nienastąpić szybko.

Bruksela już raz zajmowała się nierównym traktowaniemEuropejczyków, ale po kilku miesiącach zakończyła sprawę. iTuneswyjaśniał bowiem, że część firm fonograficznych, z którymipodpisuje umowy uważa, że nowe kraje Unii nie dają pełnej gwarancjiochrony praw autorskich.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Muzyka w internecie dla nowych członków Unii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl