SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MySpace chce chronić dzieci

Serwis społecznościowy MySpace doszedł do porozumienia zprokuratorami generalnymi 49 amerykańskich stanów w kwestiipodjęcia nowych kroków mających na celu ochronę dzieci przedseksualnymi przestępcami.

W ramach porozumienia, MySpace zobowiązał się do wspólnej pracyz prokuratorami nad ustanowieniem zasad, których zadaniem będziewalka ze szkodliwymi materiałami i działaniami w serwisie, takimijak pornografia, nękanie czy kradzież tożsamości - informujeagencja Associated Press.

Współpraca będzie również dotyczyła lepszej edukacji rodziców iszkół na temat internetowych zagrożeń, a także stworzenia nowejtechnologii, która pozwoli na skuteczną weryfikację wieku itożsamości w serwisach społecznościowych. Do tego celu serwispowoła specjalny zespół roboczy (zaproszone do niego mają byćrównież inne serwisy społecznościowe), który co kwartał mainformować prokuratorów o postępie swoich prac, a na koniecobecnego roku przedstawić raport z zaleceniami co do dalszychdziałań.

MySpace zapowiedział, że domyślnym ustawieniem profilu dla osóbponiżej 18. roku życia będzie "prywatny", przez co skontaktować sięz nimi będą mogli tylko użytkownicy, których znają. Ma to utrudnićseksualnym przestępcom wyszukiwanie potencjalnych ofiar.Zainstalowane zostaną także zabezpieczenia wymagające od dorosłegoużytkownika, aby ten udowodnił, że zna użytkownika nieletniego, wprzypadku gdyby chciał się z nim skontaktować (np. przez podaniejego adresu lub numeru telefonu). Z kolei rodzice, którzy nie życząsobie, aby ich dzieci korzystały z serwisu, będą mogli przekazaćMySpace adres e-amil swoich pociech, co uniemożliwi użytkownikomtakich adresów zarejestrowanie się na stronie.

Prokuratorzy jednocześnie zdają sobie sprawę, że żadnezabezpieczenia nie zapewnią stuprocentowego bezpieczeństwadzieciom. Przykładowo, dziecko może z łatwością założyć nowe kontomailowe i zarejestrować się w serwisie, a nieznajome osoby mogąznaleźć sposoby na uzyskanie potrzebnych im informacji onieletnich, tak aby móc się z nimi skontaktować.

Jedynym stanem, który nie zaangażował się w te inicjatywy jestTeksas, którego prokurator generalny Greg Abbott uznał, żeprzedstawione propozycje mające zapewnić bezpieczeństwo w serwisachspołecznościowych nie są wystarczająco ostre.

źródło: AP

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MySpace chce chronić dzieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl