SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MZN Property: wpływy wzrosły o 30 proc. a zysk o 40 proc.

W pierwszej połowie br. Grupa MZN Property (do niedawna funkcjonująca pod nazwą Grupa Morizon.pl) zanotowała 10,26 mln zł wpływów ze sprzedaży i 829 tys. zł zysku netto. Prawie 80 proc. przychodów i ponad 90 proc. zysku firma osiągnęła w pionie internetowym obejmującym głównie serwisy Morizon.pl, Domypl, Oferty.net, Komercyjne.pl i Noweinwestycje.pl.

Article

Przychody sprzedażowe Grupy MZN Property zwiększyły się w skali roku o 2,34 mln zł, czyli 29,6 proc. Jednocześnie koszty operacyjne firmy wzrosły z 7,02 do 9,09 mln zł, do czego najmocniej przyczyniły się wyższe wydatki na usługi obce (w górę z 4,88 do 6,53 mln zł) i wynagrodzenia (z 1,36 do 1,72 mln zł).

W pierwszej połowie br. firma osiągnęła 829 tys. zł zysku netto z działalności kontynuowanej, wobec 591 tys. zł zysku rok wcześniej.

Zdecydowaną większość swoich wpływów i zysku Grupa MZN Property osiąga w segmencie nieruchomościowym, obejmującym przede wszystkim serwisy internetowe Morizon.pl, Domypl, Oferty.net, Komercyjne.pl i Noweinwestycje.pl, aplikacje Agencja3000 i Agencja5000 dla pośredników nieruchomościowych oraz agencję marketingu internetowego Virtal.

W tym pionie firma zanotowała w pierwszej połowie br. zanotowała 7,96 mln zł wpływów ze sprzedaży i 776 tys. zysku netto z działalności kontynuowanej.

Z kolei w segmencie finansowym, obejmującym aplikacje Finpack udostępniane w modelu SaaS, Grupa MZN Property miała 2,3 mln zł przychodów sprzedażowych i 53 tys. zł zysku netto.

Firma od wiosny 2011 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie. W lipcu br. przeniosła się z NewConnect na rynek główny.

Na koniec czwartkowej sesji giełdowej za akcję Grupy MZN Property płacono 1,39 zł, a kapitalizacja giełdowa firmy wynosiła 59 mln zł. Głównymi akcjonariuszami spółki są Altus TFI (20,5 proc. akcji), jej prezes Jarosław Święcicki (19,4 proc.) i członek rady nadzorczej Tomasz Święcicki (16,6 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MZN Property: wpływy wzrosły o 30 proc. a zysk o 40 proc.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Twoje imie/nick
199133
odpowiedź