SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na 15 czerwca br. YouTube zapowiada płatną wersję bez reklam

Serwis YouTube potwierdził, że wprowadzi do swojej oferty opcję pozwalającą na oglądanie filmów pozbawionych reklam. W zamian trzeba będzie zapłacić miesięcznie ok. 10 dolarów.

Article

O planowanym na 15 czerwca br. wprowadzeniu nowej opcji dla użytkowników YouTube poinformował w specjalnym komunikacie twórców (także polskich), którzy umieszczają w serwisie swoje treści wideo.

Według planów subskrybenci usługi premium nie będą musieli oglądać reklam podczas odtwarzania filmów, dodatkowo też uzyskają możliwość ściągania plików na urządzenia mobilne i oglądania ich bez konieczności połączenia z internetem.

YouTube informuje twórców, że każdy z nich otrzyma udział w przychodach pochodzących z subskrypcji, której koszt według nieoficjalnych źródeł ma wynosić ok. 10 dol. miesięcznie w Stanach Zjednoczonych. Autorzy mają uzyskać 55 proc. przychodów netto pochodzących z opłat związanych z oglądaniem ich kanałów i filmów.

Z komunikatu przekazanego przez YouTube wynika, że wprowadzenie kont premium w serwisie nie pozbawi twórców innych źródeł przychodów. Nadal będą oni otrzymywać pieniądze za reklamy wyświetlane przy konkretnych filmach (w darmowej wersji serwisu), a także inne dochody z programów partnerskich.

YouTube już pod koniec października ub. r. zapowiadał wprowadzenie płatnej subskrypcji, która pozwoli na oglądanie filmów pozbawionych reklam. Susan Wojcicki, szefowa serwisu tłumaczyła wówczas, że YouTube podąża śladami innych mediów, których przychody są oparte w większości na dwóch źródłach - reklamach oraz opłatach od odbiorców.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Na 15 czerwca br. YouTube zapowiada płatną wersję bez reklam

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil
Płacić?
Przecież wystarczy zainstalować AdBlock i ma się BEZPŁATNĄ wersję bez reklam...
14 12
odpowiedź
User
Branżowa
Tylko wtedy zastanów się, za co kanały będą produkowały kontent, który oglądasz. Polak chciałby mieć wszystko za darmo i bez reklam
10 14
odpowiedź
User
Kamil
@Branżowa:
Dopóki różne serwisy internetowe będą mi bezczelnie wciskać przed nos kretyńskie reklamy, dopóty będę korzystał z AdBlocka. A skoro nie mają za co tworzyć? To chyba wyraźnie pokazuje ile jest warta ta "strategia" reklamowa...
14 11
odpowiedź