SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na GPW spodziewana kontynuacja spadków

Po kilkudniowym odreagowaniu, na warszawskiej giełdzie ponownie zagościły spadki. Złe dane z USA, sugerujące recesję w sektorze usług zepsuły nastroje inwestorów na światowych rynkach, w tym także i na GPW. Najbliższe dni będą nerwowe i zmienne, uważają analitycy.

"Mieliśmy do czynienia przez ostatnie kilka dni z odreagowaniem styczniowych spadków. Rynek jest mocno wykupiony i już od rana było widać, że inwestorzy nie wykazują dużej aktywności. Zejście poniżej 50 pkt amerykańskiego wskaźnika ISM, spowodował natychmiastowe spadki na światowych rynkach"- powiedział Tomasz Leśniewski, analityk DM BZ WBK.

Wskaźnik aktywności w usługach ISM w USA spadł w styczniu aż do 41,9 pkt z 54,4 pkt miesiąc wcześniej po korekcie. Analitycy spodziewali się wyniku na poziomie 53 pkt. Zejście tego wskaźnika poniżej 50 pkt sugeruje, że sektor usług znalazł się w recesji.

"Tak dramatyczny spadek indeksu pokazał, że gospodarka Stanów Zjednoczonych nie obroniła się przed recesją i ostatnie obniżki stóp procentowych niewiele pomogą"- uważa Leśniewski.

Jego zdaniem, najbliższe dni będą bardzo zmienne na światowych rynkach, a co za tym idzie, także na warszawskiej GPW.

"Spodziewam się sporej nerwowości na rynku i testowania dolnych poziomów indeksów ze stycznia. Po krótkim odbiciu inwestorzy uwierzyli, że to koniec spadków, tymczasem sytuacja jest niejasna i dane ze świata będą nadal w największym stopniu wpływać na sytuację na GPW" - powiedział Leśniewski.

We wtorek na zamknięciu sesji WIG20 spadł o 3,93% do 2.950,64 pkt, a WIG stracił 3,14% do 47.874,99 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,53 mld zł.

  • Więcej informacji:
  • GPW
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Na GPW spodziewana kontynuacja spadków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl