SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na rynek złotego powraca zmienność

Końcówka tygodnia na polskim foreksie stawała się coraz bardziej nerwowa. Mimo, iż dynamika zmian na głównych parach walutowych nie była większa niż na początku tygodnia - amplituda wahań par z polskim złotym - już zdecydowanie tak, uważają analitycy.

Na rynek złotego powraca zmienność

. "Już samo otwarcie na złotym było wyraźnie słabsze niż wczorajsze zamknięcie, co należy przypisywać nocnemu umocnieniu dolara wobec euro. Po krótkich zwyżkach, złoty zaczął tracić na wartości i zaraz po danych z amerykańskiego rynku pracy notowania USD/PLN zbliżyły się do poziomu 2,90" - poinformował analityk X-Trade, Przemysław Kwiecień.

Podkreślił, że warto zwrócić uwagę jak na dane zareagowała para EUR/USD. "Na początku mieliśmy niewielkie umocnienie dolara (mimo, iż dane pokazały większy spadek zatrudnienia niż oczekiwał rynek), gdyż traciły indeksy giełdowe. Później jednak rynek zaczął spekulować o tym, że Fed mógłby jeszcze wkrótce obniżyć stopy procentowe do poziomu zaledwie 0,5%, co pociągnęło w górę rynki akcji, a w konsekwencji także notowania EUR/USD" - czytamy w jego komentarzu.

W tej sytuacji złoty odrobił straty i kończy dzień na poziomie zbliżonym do czwartkowego zamknięcia. "Mimo to ponowny wzrost zmienności czyni rynek znów mniej przewidywalnym - z pewnością nie pomogła tu wczorajsza decyzja czeskiego banku centralnego o dużej obniżce stóp. Rynek nie jest bowiem pewien jak w tej sytuacji zachowa się polska RPP" - podsumował analityk.

W piątek, o godz. 17:10 jedno euro kosztowało 3,6645 zł, a dolar 2,8677. Euro/dolar kwotowany był na 1,2786.

W piątek o godz. 09:05 za jedno euro inwestorzy płacili 3,6120 zł, a za dolara 2,8213 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,2780.

W czwartek, o godz. 17:05 jedno euro kosztowało 3,6179 zł, a dolar 2,8331. Euro/dolar kwotowany był na 1,2772.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Na rynek złotego powraca zmienność

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl