SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nagrody Kisiela przyznane

Nagrody Kisiela dla Hausnera, Boguckiej i Krzanowskiego

Polityk Jerzy Hausner, pisarka i publicystka Teresa Bogucka oraz przedsiębiorca Adam Krzanowski - to tegoroczni laureaci Nagrody Kisiela.

Obradująca w sobotę kapituła nagrody postanowiła wyróżnić wicepremiera Jerzego Hausnera w kategorii polityk - "za odwagę bycia liberalnym". Teresa Bogucka zwyciężyła w kategorii publicysta - "za analizę postsocjalistycznej mentalności". Zaś tytułem najlepszego przedsiębiorcy uhonorowano właściciela firmy produkującej krzesła "Nowy Styl" Adamama Krzanowskiego - "za kapitalizm w dobrym stylu".

Joanna Maroszyńska z tygodnika "Wprost", organizatora przedsięwzięcia, poinformowała PAP, że uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 8 grudnia w warszawskiej kawiarni "Rozdroże".

Kapituła nagrody, złożona z laureatów konkursu z poprzednich lat, przyznała wyróżnienia już po raz 14.

Nagrody Kisiela (Stefana Kisielewskiego) przyznawane są co roku trzem osobom wybranym spośród polityków, publicystów i przedsiębiorców, którzy - zdaniem kapituły - mogą się pochwalić w swojej pracy zawodowej szczególnymi osiągnięciami.

W 1990 roku Stefan Kisielewski uhonorował po raz pierwszy 16 osób, m.in. Stefana Bratkowskiego, Janusza Korwin-Mikkego, Jacka Maziarskiego, Ernesta Skalskiego i Wiesława Walendziaka.

Od 1992 roku, po śmierci Kisiela, nagrody jego imienia zaczęła przyznawać kapituła złożona z laureatów z lat poprzednich. Tradycją się stało, że w jej posiedzeniu udział bierze syn Kisielewskiego - Jerzy, oraz Marek Król, redaktor naczelny "Wprost" - tygodnika, który jest gospodarzem spotkań i w którym Kisiel publikował felietony na początku lat 90.

Uroczystość wręczenia nagród - wpinanych znaczków oraz odlewów wykonanej przez Andrzeja Renesa rzeźby głowy Stefana Kisielewskiego - odbywa się w warszawskiej kawiarni "Rozdroże", ulubionym lokalu Kisiela, gdzie "podsłuchów nie było, do domu blisko, a i nazwa była adekwatna do charakteru odbywających się tam politycznych dysput". (PAP)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nagrody Kisiela przyznane

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl