SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Najbardziej zapaleni gracze w Sieci to...

...kobiety po 40-tce – wynika z ankiety przeprowadzonej na zamówienie jednego z największych na świecie dostawców Internetu, firmy AOL

Z przygotowanego przez Digital Marketing Services raportu dotyczącego demografii użytkowników gier sieciowych widać, że stereotypy dotyczące osób poświęcających najwięcej czasu na gry przez Internet mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Grupą najbardziej zapalonych graczy okazały się być kobiety w średnim wieku. Nikt inny nie spędza z grami sieciowymi tylu godzin.

Kobiety powyżej 40. roku życia spędzają w ten sposób każdego tygodnia blisko 50% czasu więcej niż mężczyźni, co więcej, w regularności grania wyprzedzają nawet nastolatków. Ich ulubione gatunki to puzzle i wszelkiego typu gry słowne, a faworyzowana pora grania to... noc, a dokładnie: czas od północy do godziny 5-ej rano. Co ciekawe, aż 44% pań z tej grupy wiekowej dla gier rezygnuje z czytania, ćwiczeń fizycznych, oglądania filmów i telewizji. Popularne jest również zawieranie nowych znajomości z innymi graczami, a 20% takich kontaktów przenosi się z cyberprzestrzeni do świata realnego.

„O ile nastolatki i młodzi mężczyźni mają reputację osób grających całymi godzinami, w rzeczywistości takie zachowania są częściej udziałem ich matek. Tyle tylko, że korzystają one z innych typów gier” – komentuje wyniki raportu Matthew Bromberg z AOL Games. „Kobiety mają dziś więcej obowiązków niż kiedykolwiek, a gry sieciowe dostarczają wspaniałej okazji by odreagować stresy, wejść w interakcje z innymi ludźmi i po prostu dobrze się bawić, dopasowując to wszystko do swojego terminarza”.

Inne ciekawostki pojawiające się w raporcie to fakt, że wśród osób którym zdarza się grać w Sieci ponad 8 godzin non-stop, znajduje się blisko dwukrotnie więcej dorosłych, niż nastolatków. Badanie objęło 3,6 tys. graczy mieszkających na terenie USA.

Źródło informacji: VideoGames
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Najbardziej zapaleni gracze w Sieci to...

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl