SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Najlepiej w Play, najgorzej w Orange - jak klienci oceniają sieci komórkowe?

Najbardziej zadowoleni ze swojej sieci komórkowej są klienci Play, natomiast najmniej - użytkownicy Orange. Przy czym różnice w satysfakcji są nieznaczne - wszystkie główne telekomy oceniono na czwórkę.

Najlepiej w Play, najgorzej w Orange - jak klienci oceniają sieci komórkowe?

Play we wszystkich kategoriach usług otrzymał od swoich klientów średnie oceny na poziomie 4,2-4,3 w pięciopunktowej skali zadowolenia, a Orange - 3,9-4,1. Natomiast użytkownicy Plusa i T-Mobile ocenili swoje sieci na 3,9-4,2.

 

Klienci Play najbardziej usatysfakcjonowani są oferowanymi telefonami, usługami, promocjami i rabatami oraz cenami - całkowite zadowolenie z tych elementów oferty deklaruje po ponad 40 proc. użytkowników. Natomiast z żadnego z elementów oferty sieci niezadowolonych nie jest więcej niż 3,5 proc. użytkowników.

W przypadku Orange całkowite zadowolenie z niektórych usług deklaruje ponad 30 proc. klientów. Z kolei mocno nieusatysfakcjonowani z dostępności obsługi i linii informacyjnych oraz cen w tej sieci jest po ponad 5,5 proc. jej użytkowników.

Wśród klientów T-Mobile ponad jedna trzecia jest zupełnie zadowolona z zakresu oferowanych im usług, a prawie jedna trzecia - z atrakcyjności telefonów. Z drugiej strony oferowane telefony mocno nie satysfakcjonują prawie 6,5 proc. użytkowników tej sieci, a obowiązujące w niej ceny - prawie 6 proc. klientów.

Plus w oczach swoich klientów najlepiej wypada - oprócz ogólnej oceny - pod względem zakresu oferowanych usług. Jedynym elementem oferty sieci, z którego wyraźne niezadowolenie deklaruje więcej niż 3 proc. jej klientów, jest zakres oferowanych usług.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej przez firmy PBS DGA i CBM Indicator od 22 listopada do 2 grudnia br. Sondaże - w formie bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych twarzą w twarz - zrealizowano w całym kraju na grupie 1,6 tys. osób w wieku minimum 15 lat reprezentatywnej pod względem miejsca zamieszkania. 1356 z tych osób zadeklarowało korzystanie z telefonu komórkowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Najlepiej w Play, najgorzej w Orange - jak klienci oceniają sieci komórkowe?

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
telefoooon
Kto to zlecił Play ? Najlepsza jakość usług w Play ??? To chyba żart jakiś ! Najlepsze ceny i wybór telefonów w Play- haaaaaaaaa haaaaa ha ,może na początku tej sieci były najtańsze,teraz telefony są jedne z droższych .
odpowiedź
User
Michu
od 2 miesięcy mam tel w Playu
na kartę
jeszcze nigdy nie miałam tak niskich kosztów :)))

LUBIĘ TO!!!! UWIELBIAM!
odpowiedź
User
max
Jeśli skojarzy się Orange z Telekomunikacją Polską to jesteśmy w domu......tu dziadostwo,i tu dziadostwo...w tym drugim to jeszcze komuna siedzi i byli I sekretarze usadowieni w telekomunikacji.
odpowiedź