SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Najlepsze fundusze emerytalne

OFE Pekao najlepszy był w grudniu 2005 r., a OFE ING NN w całym roku.

Średnia zmiana jednostki uczestnictwa w otwartych funduszach emerytalnych (OFE) w grudniu 2005 roku wyniosła 2,3%. Najwyższą stopę zwrotu w tym okresie uzyskał OFE Pekao, a w całym roku OFE ING NNP, wynika z raportu przygotowanego przez spółkę Analizy Online, zajmującą się monitorowaniem rynku funduszy emerytalnych i inwestycyjnych.

„Grudniowa średnia zmiana jednostki uczestnictwa wyniosła 2,3%. Gdyby nie spadek cen akcji Telekomunikacji Polskiej SA i Banku Pekao SA, które stanowią duży udział w portfelach wielu OFE, zyski te byłyby jeszcze większe” – czytamy w raporcie.

Najwyższą stopę zwrotu udało się w tym okresie wypracować zarządzającym funduszami OFE Pekao (+2,9%) oraz OFE Polsat (+2,8%). Najsłabszy, po raz kolejny, okazał się OFE Allianz (+1,8%).

Według Analiz Online, w roku 2005 najlepszy z funduszy – OFE ING NNP osiągnął stopę zwrotu na poziomie 16,4%, natomiast najsłabszy – OFE Allianz – tylko 11,2%.

Indeks największych spółek WIG 20 wzrósł w 2005 roku o 35,7%.

Na koniec 2005 roku na szczycie długoterminowego rankingu, oceniającego fundusze pod względem osiąganych wyników oraz ryzyka, jest OFE AIG. Na kolejnych pozycjach znalazły się OFE Generali oraz OFE Dom.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Najlepsze fundusze emerytalne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl