SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Najlepsze zdjęcia prasowe

World Press Photo 2003: Zwycięskie zdjęcie

Fotograf amerykańskiej agencji Associated Press, Francuz Jean-Marc Bouju, zdobył nagrodę za zdjęcie roku w 47. edycji World Press Photo - ogłosili w Amsterdamie organizatorzy konkursu.

Kolorowe zwycięskie zdjęcie przedstawia zamaskowanego irackiego jeńca wojennego, trzymającego w ramionach 4-letniego syna. Bouju zdjęcie zrobił 31 marca ub. roku w amerykańskim obozie jenieckim w Nadżafie. Wręczenie nagrody w wysokości 10 tysięcy euro nastąpi 25. kwietnia w Amsterdamie.

42-letni Jean-Marc Bouju spędził w ubiegłym roku 9 tygodni w Iraku. W marcu i maju ub. roku jako fotograf Associated Press towarzyszył 3. brygadzie 101. amerykańskiej Dywizji Powietrzno- Desantowej. Dla AP Bouju pracuje od 1993 roku. Jest dwukrotnym zdobywcą nagrody Pulitzera (1995 i 1999 r.).

W tegorocznym World Press Photo nagrody przyznano w 10 kategoriach. Wyróżniono 61 fotografików z 23 krajów. Zwycięskie prace jury wybierało z rekordowej liczby ponad 63 tys. nadesłanych zdjęć. Zgłosiło je 4.176 fotografików ze 124 krajów.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Najlepsze zdjęcia prasowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl