SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Następny etap wojny o Erę

Zarząd Elektrimu poinformował o otrzymaniu z Sądu Okręgowego w Warszawie postanowienia o tymczasowym zabezpieczeniu powództwa T-Mobile Deutschland, wniesionego do Międzynarodowego Centrum Arbitrażowego przy Austriackiej Federalnej Izbie Gospodarczej w Wiedniu.

11 maja Elektrim otrzymał pozew arbitrażowy z powództwa T-Mobile Deutschland, w którym spółka zależna DT zarzuca mu, że nie wykonał wcześniejszego wyroku Trybunału Arbitrażowego. Niemiecka spółka wniosła m.in. o wydanie przez Trybunał orzeczenia stwierdzającego, że T-Mobile w sposób ważny wykonał Opcję Kupna wobec udziałów w PTC posiadanych przez Elektrim. Domagała się także orzeczenia stwierdzającego wysokość ceny płatnej z tytułu Opcji Kupna, wstępnie obliczanej na 350 mln EUR. T-Mobile wniósł również o wydanie przez Trybunał Arbitrażowy orzeczenia nakazującego Elektrimowi poniesienie kosztów postępowania arbitrażowego oraz zwrotu kosztów obsługi prawnej poniesionych przez niemiecką spółkę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Następny etap wojny o Erę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl