SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nerwowo w TVP, Gawryluk grozi odejściem

Kolejni dziennikarze opuszczają TVP. Po rezygnacji Karnowskich, odchodzi Janke, bliska takiej decyzji jest Dorota Gawryluk. Brak ludzi w "Wiadomościach".

Dorota Gawryluk, prowadząca główne wydania telewizyjnych "Wiadomości", odeszła wczoraj na miesięczny urlop z TVP. 
 
- Od dzisiaj nie ma mnie na antenie. Uważam, że nie jest możliwe robienie dobrego dziennika dzisiaj, w tej sytuacji. Nie ma z kim, nie ma jak, nie ma gwarancji, że to będzie dobry program" - powiedziała w środę Gawryluk.

Dziennikarka - zapytana przez dziennik.pl o to, czy jej miesięczny urlop może się przedłużyć i czy rozważa odejście z TVP - odpowiada: "Tak, mój urlop oznacza możliwość rozstania się z TVP".

Dodała, że ponieważ z telewizją związana jest kontraktem, a nie etatem, w trakcie telewizyjnego urlopu nadal będzie prowadziła audycje w Polskim Radiu.

Przez najbliższy miesiąc główne wydanie "Wiadomości" będą prowadzić na zmianę: Marcin Leśkiewicz i Dorota Wysocka-Schnepf.

Igor Janke odchodzi z Telewizji Polskiej
Prowadzący program publicystyczny na TVP3 „Kuchnia Polityczna” Igor Janke rezygnuje z niego i odchodzi TVP.

„Postanowiłem zrezygnować z prowadzenia „Kuchni Politycznej” w TVP. Trudno mi zaakceptować zmiany, które zaszły w telewizji. Odwołanie Bronisława Wildsteina było w moim przekonaniu krokiem czysto politycznym. Środkami masowego przekazu,  zwłaszcza publicznymi, nie powinni kierować ludzie związani z polityką” – pisze na swoim blogu Igor Janke.
 
Dodaje, że szanuję Andrzeja Urbańskiego, ale jest to człowiek, który pełnił w ostatnim czasie funkcje polityczne i po jego pierwszych zmianach personalnych widać, że kierunek, w jakim zmierza TVP, jest niedobry.

„Dziennikarz może mieć swoje poglądy. Jako publicysta niejednokrotnie broniłem PiS przed atakami, które uważałem za niesłuszne. Wiele razy krytykowałem działania tej partii. Miałem nadzieję, że powołanie Wildsteina na szefa TVP oznacza wolę budowania prawdziwie niezależnych mediów publicznych. Pomyliłem się co do intencji rządzących, przyznaję. Kiedy dziennikarz ma konflikt sumienia, najlepsze co może zrobić, to odejść. Więc odchodzę” – oświadcza Igor Janke.

Roszady personalne w TVP
We wtorek wieczorem wypowiedzenie otrzymał szef Agencji Informacji TVP Andrzej Mietkowski, wczoraj jego miejsce zajął Jarosław Grzelak (więcej). Z TVP odchodzi też szef kadr Włodzimierz Strzemiński oraz wicedyrektorzy Jedynki Paweł Nowacki i Maciej Muzyczuk. Piotr Gabryel, były naczelny ”Wprost”, odrzucił propozycję kierowania publicystyką "Jedynki".

Wypowiedzenie złożył również reporter "Wiadomości" Jacek Karnowski, który razem ze swoim bratem Michałem, odmówili udziału w nowym programie publicystycznym TVP1 "KaDwa".  redakcji "Wiadomości" odeszła także reporterka Dominika Długosz. Wg "Rz" o przedłużenie urlopu poprosił Dariusz Ociepa. Podobnie ma postąpić Tomasz Lipko. Na zwolnieniu jest Marzena Paczuska, wydawca "Wiadomości".

Odchodzi szef TVP1 Maciej Wojciechowski. Jego miejsce w przyszłym tygodniu ma zająć Małgorzata Raczyńska, która wraca na te stanowisko z 'chorobowego'.

Telewizja huczy od plotek, kto może objąć kierownictwo programów informacyjnych po tym, gdy wpływ na TVP po odwołaniu Wildsteina zyskały Samoobrona i LPR. Według niektórych źródeł szefem "Panoramy" miałby zostać Wojciech Nomejko, długoletni reporter telewizyjny, który wsławił się m.in. poturbowaniem dziennikarki PAP - jego kandydaturę na szefa tego programu forsował latem Andrzej Lepper. Szefową "Teleexpressu" miałaby zostać Justyna Dobrosz, córka posła LPR Janusza Dobrosza, dziennikarka programu - podała "Rz".

W TVP duże zmiany kadrowe trwają od poniedziałku. Tego dnia Andrzej Urbański, były szef Kancelarii Prezydenta, został powołany przez ministra skarbu do Rady Nadzorczej TVP, a ta oddelegowała go do zarządu jako pełniącego obowiązki prezesa telewizji. Wcześniej rada odwołała prezesa Bronisława Wildsteina.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nerwowo w TVP, Gawryluk grozi odejściem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl