SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netflix z rekordowymi wynikami finansowymi, ponad 7 mln nowych użytkowników

Netflix opublikował dane finansowe za IV kwartał oraz cały 2016 rok. Koncern zanotował w ciągu 12 miesięcy przychody na poziomie 8,3 miliarda dolarów, a zysk operacyjny wyniósł 154 miliony. W IV kwartale serwis pozyskał rekordową liczbę ponad 7 milionów użytkowników, obecnie jest ich 93,8 miliona na całym świecie.

Article

Według komunikatu w IV kwartale ub.r. przychody z usług oferowanych przez Netflix wyniosły 2,4 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 41 proc. Zysk operacyjny w IV kwartale osiągnął poziom 154 mln dol., choć wcześniej prognozowano zysk w kwocie 125 mln.

W całym ub.r. przychody Netflixa wzrosły rok do roku o 35 proc. i ostatecznie przekroczyły kwotę 8,3 mld dol. Z kolei całoroczny zysk netto firmy to 186,7 mln dol., o 52 proc. więcej niż w roku 2015.

Serwis podkreśla, że w IV kwartale ub.r. przybyło mu wyjątkowo dużo nowych użytkowników - 7,05 mln, choć rynek oczekiwał wzrostu na poziomie 5,2 mln. 1,9 mln to odbiorcy usług Netflixa w USA, natomiast na międzynarodowym rynku przybyło ich 5,1 mln. Obecnie platforma świadczy globalnie usługi dla 93,8 mln użytkowników, z czego 89,1 mln płaci abonament.

Według prognoz podanych w komunikacie w I kwartale br. Netflix zamierza uzyskać przychód w wysokości ponad 2,5 mld dol., natomiast liczba nowych użytkowników jest szacowana globalnie na 5,2 mln.

Netflix w 2017 roku zamierza przeznaczyć na własne produkcje 6 mld dolarów. Za tę kwotę ma powstać m.in. 20 nowych autorskich seriali, wśród których będą „Ultimate Beastmaster” i „The Biggest Loser”. W efekcie w bibliotece Netflixa ma się znaleźć 1 tys. godzin oryginalnych treści, co będzie oznaczało znaczną rozbudowę oferty - w 2016 r. serwis zaoferował 600 godzin wyprodukowanych przez siebie pozycji, w 2015 r. było ich 450 godzin.

W Polsce Netflix został udostępniony w styczniu 2016 r., a oficjalny start polskiej wersji platformy został ogłoszony we wrześniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netflix z rekordowymi wynikami finansowymi, ponad 7 mln nowych użytkowników

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dick
To jest kolejny objaw "internetowego wybuchu ", skutek oddziaływania nieproporcjonalnie szybko rosnący w stosunku do nakładu pracy jaki kiedyś był by potrzebny,powyżej pewnej krytycznej liczby reakcji sieci, efekty namnażające się w rosnącej skali niczym łańcuchowa reakcja rozpadu jąder plutonu. I jak tu się dziwić , że 5% populacji juz posiada 90% kapitału świata ( czy coś koło tego). Korzyści z eksploatacji internetu nie mogą rosnąć liniowo tak jak w "tradycyjnym" biznesie, bo z tego będą tylko same kłopoty.
10 9
odpowiedź
User
widz
brawo Netfix
10 9
odpowiedź