SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Iwuć i Stefan Radzimiński odchodzą z Netii, Wojciech Pytel p.o. prezesa

Z pracy w Netii zrezygnowali prezes i dyrektor generalny Katarzyna Iwuć oraz członek zarządu i dyrektor ds. techniki Stefan Radzimiński. Obowiązki prezesa w najbliższym czasie będzie pełnił Wojciech Pytel, członek zarządu Netii reprezentujący Cyfrowy Polsat.

Wojciech PytelArticle

W komunikacie giełdowym Netii zaznaczono, że Katarzyna Iwuć i Stefan Radzimiński nie podali przyczyn rezygnacji z funkcji pełnionych w firmie. Oboje odchodzą ze spółki ze skutkiem natychmiastowym.

Iwuć i Radzimiński byli w zarządzie Netii od sierpnia ub.r. Iwuć wcześniej przez dwa miesiące pełniła już obowiązki prezesa firmy, po rezygnacji Tomasza Szopy. Ogółem była związana z telekomem od 2015 roku, wcześniej jako dyrektor finansowa.

Na początku grudnia ub.r. 32 proc. akcji Netii od Mennicy Polskiej oraz FIP 11 FIZAN kupił Cyfrowy Polsat, płacąc 638,8 mln zł. W konsekwencji do zarządu Netii zostali powołani dwaj menedżerowie związani z grupą kapitałową Cyfrowego Polsatu: Krzysztof Adaszewski został dyrektorem finansowym, a Andrzej Abramczuk - szefem ds. strategii i operacji. Natomiast w styczniu br. do rady nadzorczej Netii dołączył Wojciech Pytel, od ponad 15 lat związany z firmami Zygmunta Solorza.

Teraz właśnie Wojciech Pytel został oddelegowany przez radę nadzorczą do tymczasowego wykonywania czynności prezesa Netii. Pytel będzie wykonywał te obowiązki maksymalnie przez trzy miesiące.

Członkami zarządu Netii są jeszcze Aster Papazyan i Tomasz Dakowski (obaj od sierpnia ub.r.).

Tydzień temu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się bezwarunkowo na przejęcie przez Cyfrowy Polsat kontrolnego pakietu akcji Netii. W grudniu ub.r. Cyfrowy Polsat i związana z nim firma Karswell Limited ogłosiły wezwanie do sprzedaży 119,3 mln akcji Netii. W czwartek poinformowano, że w ramach wezwania kupią 110,7 mln akcji stanowiących 33 proc. kapitału spółki. Wydadzą na to 638,75 mln zł.

W pierwszym kwartale br. Netia zanotowała 21,18 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 12,46 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane wpływy sprzedażowe firmy zmalały z 365,01 do 346,9 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Iwuć i Stefan Radzimiński odchodzą z Netii, Wojciech Pytel p.o. prezesa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl