SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netia: ponad 106 mln zł synergii w skali roku dzięki Dialogowi i CDP

Proces integracji Netii z Telefonią Dialog i Crowley Data Poland (CDP) potrwa około dwóch lat, wynika z prezentacji spółki dla inwestorów. Spółka liczy, że wartość synergii z kupowanymi spółkami wyniesie ponad 106 mln zł w skali roku.

Netia: ponad 106 mln zł synergii w skali roku dzięki Dialogowi i CDP

"Netia zakłada osiągnięcie ponad 106m zł synergii w skali roku. Wysokość synergii zostanie potwierdzona zamknięciu transakcji oraz przeprowadzeniu szczegółowej weryfikacji założeń" - czytamy w prezentacji Netii dla inwestorów .

Spółka poinformowała też, iż przewiduje, "że proces integracji i utworzenia Nowej Netii zajmie do dwóch lat, przy czym większość synergii powinna zostać osiągnięta w ciągu 12 miesięcy po zamknięciu transakcji".

"Wstępne analizy Netii wskazują na potencjał dostarczenia w 2014 r. pełnych synergii na poziomie co najmniej 85 mln zł w skali roku, przy czym znaczna ich część, unettowiona o koszty integracji, możliwa jest do osiągnięcia już na koniec 2013 r." - czytamy dalej w sekcji poświęconej akwizycji Telefonii Dialog.

Wstępne analizy Netii wskazują, że  potencjał synergii z CDP wynosi 21 mln zł w skali roku i może być w pełni zrealizowany w  2013 r., przy czym większość projektów integracyjnych będzie miała miejsce w 2012 r.

Netia zakłada, że akwizycje będą miały pozytywny wpływ na poziom zysku operacyjnego w 2012 r., jak również na zysk netto w 2013 r., pomimo amortyzacji nowych wartości niematerialnych oraz kosztów obsługi kredytu.

Spółka poinformowała wcześniej, że podpisała umowy, zgodnie z którymi kupi Telefonię Dialog oraz Crowley Data Polska (CDP) w czwartek wieczorem. Cena zakupu Dialogu wyniesie 944 mln zł a Crowley - 31,8 mln USD.

Netia poinformowała też, że konsorcjum banków udzieli jej kredytu w wysokości 650 mln zł na zakup Dialogu i 50 mln zł na potrzeby operacyjne.

Na obie transakcje musi się jeszcze zgodzić regulator rynku.

W I poł. 2011 roku Netia miała 10,13 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 29,91 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 797,47 mln zł wobec 780,68 mln zł. W samym II kwartale spółka zanotowała zysk, strata z I kwartału była wynikiem zdarzenia jednorazowego - konieczności zawiązania rezerwy w związku z niekorzystnym wyrokiem w sprawie przeciw Izbie Skarbowej. Netia prognozuje, że w całym 2011 r. osiągnie zysk netto.

W I lub II kwartale przyszłego roku Netia ma ogłosić nową szczegółową prognozę na 2012 r. oraz prognozę średnioterminową.

Telefonia Dialog miała 20,15 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. 2011 r. wobec 21,80 mln zł rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 256,67 mln zł wobec 260,62 mln zł.

Crowley Data Poland podał, że jego przychody wzrosły po siedmiu miesiącach tego roku o 3,8 r/r do 58,1 mln zł. Zysk EBITDA wyniósł ok. 9,9 mln zł.

  • Więcej informacji:
  • Netia
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia: ponad 106 mln zł synergii w skali roku dzięki Dialogowi i CDP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl