SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netmedia planuje przeprowadzenie kolejnych emisji w 2007 r.

Spółka Netmedia, która zadebiutowała w piątek na GPW, planuje przeprowadzenie w przyszłym roku kolejnych emisji akcji, z których środki przeznaczy na akwizycje w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej.

Niewykluczone, że jeszcze w tym roku dojdzie do skutku przejęcie spółki z branży.

Plany przejęć na polskim rynku dotyczą firm działających na rynku nieruchomości i usług hotelarskich.

„Zależy nam na konsolidacji rynku e-commerce. Prowadzimy rozmowy z pięcioma podmiotami, przy czym z trzema są one zaawansowane. Z jednym z podmiotów chcielibyśmy do końca pierwszego kwartału przyszłego roku sfinalizować transakcję, choć jest szansa na to, że stanie się to jeszcze w tym roku” – powiedział prezes spółki Andrzej Wierzba podczas uroczystości debiutu na GPW.

Prezes dodał, że w planach są także akwizycje za granicą. Główne kierunki to Czechy, Węgry, Ukraina, Bułgaria. Zarówno akwizycje za granicą, jak i większość przejęć w Polsce, będzie sfinansowana przy pomocy kolejnych emisji akcji.

„Nastawiamy się na kolejne emisje. Te środki, które pozyskaliśmy z debiutu, wystarczą, aby zrealizować pierwsze przejęcie. Byłbym zadowolony, gdybyśmy mogli realizować coraz większe kapitałowo emisje” – powiedział prezes.

Z piątkowego debiutu giełdowego Netmedia pozyskała 5 mln zł brutto, z czego 3,4 mln zł zamierza przeznaczyć na akwizycje.

Netmedia jest spółką zajmującą się obsługą rynku nieruchomości w zakresie informatyki i prezentacji internetowej, a także pośrednictwem kredytowym, usługami turystycznymi, w szczególności rezerwacją miejsc hotelowych przez internet oraz tradycyjnymi usługami reklamowymi.

Prezes powiedział, że w ciągu trzech kwartałów tego roku Netmedia sprzedała noclegi za ponad 10 mln zł. Spółka ma już ponad 100 zarejestrowanych domen dla innych działań e-commerce.

„Jedna z domen to filmy.pl i mamy nadzieję rozpocząć działalność w niej jeszcze w tym roku” – powiedział Wierzba.

Według prognoz przedstawionych przez Netmedia, obroty na rynku e-commerce w Polsce wyniosą 4 mld zł w 2006 roku.

Netmedia w pierwszym półroczu 2006 r. miała 455 tys. zł zysku netto, przy przychodach wysokości 1,6 mln zł. Prognozy przewidują, że na koniec roku zysk netto zwiększy się do 809 tys, zł, a przychody wyniosą 2,7 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netmedia planuje przeprowadzenie kolejnych emisji w 2007 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl