SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

NFOŚiGW złożył ofertę odkupienia akcji BOŚ banku od SEB

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) złożył ofertę zakupu wszystkich posiadanych (47,5%) akcji Banku Ochrony Środowiska SA (BOŚ) od Skandinaviska Enskilda Banken (SEB).

Podał BOŚ w komunikacie w środę.

„Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej po otrzymaniu zgody ministra środowiska na zakup akcji BOŚ SA złożył ofertę samodzielnego lub wraz z osobami trzecimi zakupu od Grupy SEB wszystkich posiadanych przez nich akcji BOŚ SA za cenę 92 zł za akcję” – podano w komunikacie.

Oferta została przyjęta w dniu 3 stycznia br., co umożliwia rozpoczęcie działań mających na celu uzyskanie odpowiednich zezwoleń na zakup akcji.

„Strony sfinalizują transakcję niezwłocznie po otrzymaniu wszystkich zezwoleń wymaganych przez prawo, jednak nie później niż w połowie 2006 r.” – podał BOŚ.

SEB podał we wtorek, że wartość transakcji wyniesie 576.862.724 zł, co odpowiada cenie 92 zł za akcję.

NFOŚiGW ma obecnie 44,35% akcji BOŚ, a po przejęciu walorów od SEB będzie posiadał, wraz z funduszami wojewódzkimi, 97% kapitału i ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu banku.

SEB podał też, że po uzgodnieniu sprzedaży akcji BOŚ zamierza otworzyć własny oddział w Polsce. Grupa chce kontynuować działalność spółek: zarządzania aktywami i leasingowej.

Po trzech kwartałach zysk netto BOŚ wyniósł 34,67 mln zł wobec 26,99 mln zł rok wcześniej. W całym roku zysk netto banku powinien być według zapowiedzi lepszy niż ubiegłoroczne 37,21 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NFOŚiGW złożył ofertę odkupienia akcji BOŚ banku od SEB

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl