SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nicolas Sarkozy - najczęściej wyśmiewanym politykiem francuskim

Media i satyrycy francuscy prześcigają się w ośmieszaniu kandydata na prezydenta Francji.

Nie tylko w Polsce politycy wyśmiewani są przez swój wygląd. We Francji, z powodu wyścigu do fotela prezydenckiego kandydaci narażenia są na kpiny z powodu tego jak wyglądają, wzrostu czy „wystąpień” w kostiumach kąpielowych. Minister Spraw Wewnętrznych i kandydat na prezydenta Francji – Nicolas Sarkozy musiał znowu swoje poczucie humoru poddać ciężkiej próbie.

Najpierw jego maleńka, krzaczastowłosa kukiełka we francuskim odpowiedniku „Polskiego Zoo” uważana była w skeczach za najmniej istotną, że służby wywiadowcze sporządziły specjalny raport, który dostarczony został do biura ministra centro-prawicowego rządu. Później publicyści wyśmiewali jego domniemaną obsesję na punkcie wzrostu - 165 cm, który czynił go rzekomo niższym od Napoleona.

Teraz Pan Sarkozy musi zmierzyć się ze 150oo stronicową książką o swoim życiu, przedstawiającą go jako odzianego w dres dziwaka mającego obsesję na punkcie rankingów telewizyjnych. „La Face Karchée de Sarkozy” zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu, a swój tytuł wzięła od komentarzy premiera dotyczących „problemowych osiedli mieszkaniowych” w czasie zeszłorocznych paryskich rozruchów. Przyrzekał wtedy, że „prostacy znikną” a przedmieścia zostaną oczyszczone.

Nicolas Sarkozy jest pierwszym francuskim politykiem tak często wyśmiewanym przez satyryków. Autorzy książki: dziennikarz, prawnik i rysownik opisali ją jako „komiczną książkę śledczą” opartą na dokumentach i wywiadach, chociaż Pan Sarkozy obecnie na czele badań opinii publicznej, nie wykazał zainteresowania współpracy z autorami.

Fabuła książki rozpoczyna się w 2098 roku, kiedy student pisze pracę na temat „fascynującego politycznego fenomenu” - Sarkozynizmu.

„To jest czasami mroczne, często śmieszne ale zawsze prawdziwe” napisał lewicowy „Libération”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nicolas Sarkozy - najczęściej wyśmiewanym politykiem francuskim

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl