SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Nie ma konfliktu w TVP"

Dworak zapewnił Krajową Radę, że nie ma konfliktu w zarządzie TVP

Prezes TVP Jan Dworak podczas środowego spotkania z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zapewnił, że w zarządzie telewizji nie ma konfliktu przy powoływaniu nowego dyrektora programu I.

Do spotkania doszło z inicjatywy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zaplanowano je już miesiąc temu.

- Dotyczyło kwestii realizacji projektu "telewizji interaktywnej"  na który  Krajowa Rada przekazała w ciągu dwóch ostatnich lat znaczące środki finansowe, wniosku o koncesję na uruchomienie wyspecjalizowanego programu "Kultura", planów dotyczących pierwszych multipleksów i zobowiązań ustawowych dotyczących utworzenia czterech nowych ośrodków TV - poinformowała nas Dorota Jasłowska rzeczniczka prasowa  Przewodniczącej KRRiT.
   
Krajowa Rada wysłuchała informacji na temat realizowanych projektów. W sprawie  "telewizji interaktywnej" wyraziła oczekiwanie, że otrzyma w krótkim terminie zwartą koncepcję rozwoju  tego przedsięwzięcia.

Rada poinformowała Zarząd TVP, że w sprawie wystąpienia prezesów trzech telewizji TVP S.A., Polsat i TVN dotyczącego planów zagospodarowania pierwszych multipleksów , zwróciła się do Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty o aktualne plany sieci cyfrowych.

Na pytanie ministra Jarosława Sellina dotyczącego konfliktu w łonie Zarządu i przedłużającego się wyboru dyrektora telewizyjnej Jedynki, prezes Dworak odpowiedział, że  konfliktu z Zarządzie nie ma, że konkurs rozstrzygnęła komisja , natomiast wyboru dokona zarząd, członek zarządu ds. programowych i prezes TVP. "To jedna z trzech najważniejszych decyzji jaką ten Zarząd ma podjąć - tłumaczył prezes - jest to wybór dyrektora Regionalnej 3, wybór dyrektora Programu 1 TVP i strategia firmy''.  Trudność i waga tej decyzji powodują, że trwa to tak długo - powiedział Jan Dworak.  Na pytanie ministra Juliusza Brauna, kiedy ten wybór może się dokonać - prezes odpowiedział, że "w ciągu tygodnia".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Nie ma konfliktu w TVP"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl