SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niemal 11 mln zł straty Agory w I półroczu, spadek przychodów

W I półroczu br. Grupa Agora zanotowała spadek przychodów, mocno spadł też wskaźnik EBITDA, a spółka zakończyła pierwsze sześć miesięcy tego roku ze stratą netto wynoszącą niemal 11 mln zł.

Bartosz Hojka, prezes AgoryArticle

Z raportu finansowego medialnej spółki wynika, że przychody Agory w I półroczu br. wyniosły 524,8 mln zł, o 1,7 proc. mniej niż w analogicznym okresie ub.r. W dół o 6,6 proc. do 257,3 mln zł spadły jej przychody reklamowe, zaś o 4,9 proc. do 65,6 mln zł zmalały przychody ze sprzedaży wydawnictw. Pozytywną dynamikę wykazały zaś przychody ze sprzedaży biletów do kin (wzrost o 7,1 proc. do 66,1 mln zł) i usług poligraficznych (wzrost o 9,7 proc. do 81,8 mln zł).

Przychody segmentu prasa w I półroczu br. wyniosły 149,7 mln zł i spadły aż o 13,5 proc. względem analogicznego okresu ub.r. Segment książek i filmów zanotował 125,2 mln zł przychodów (wzrost o 4 proc.), segment reklamy zewnętrznej - 73,7 mln zł (spadek o 3,4 proc.), segment radiowy - 41,3 mln zł (+1,2 proc.), a segment druku - 85,6 mln zł (+ 9,9 proc.). Najmocniej, bo 10,6 proc., poszły do góry przychody segmentu internet - wyniosły one 60,7 mln zł.

Koszty operacyjne Agory w pierwszych dwóch kwartałach br. uplasowały się na poziomie 529,7 mln zł, czyli o 0,9 proc. większym niż rok wcześniej. Najmocniej, bo o 3,9 proc. wzrosły koszty wynagrodzeń i świadczeń.

Agora na poziomie operacyjnym w I półroczu br. wykazała 9,6 mln zł starty, przy 4 mln zł zysku rok wcześniej. Z kolei zysk EBITDA firmy wyniósł w analizowanym okresie 38,3 mln zł, aż o 28 proc. mniej niż wcześniej.

W I półroczu br. spółka odnotował stratę netto wynoszącą 10,5 mln zł. Rok wcześniej jej starta na poziomie netto była zdecydowanie niższa i wyniosła tylko 0,8 mln zł.

>>> „Gazeta Polska Codziennie” i „Gazeta Wyborcza” najwięcej straciły w I półroczu (wykres)

W samym II kwartale br. przychody Agory wyniosły 271,9 mln zł, o 0,4 proc. mniej niż rok wcześniej, a strata netto uplasowała się na poziomie 1,5 mln zł (rok wcześniej spółka miała 0,6 mln zł zysku netto).

Grupa Agora jest m. in. wydawcą "Gazety Wyborczej", "Metra", "Avanti" i "Logo". Do grupy należą także serwisy internetowe, radiostacje, firma reklamy zewnętrznej AMS oraz operator kin Helios oraz Stopklatka TV. Spółka zajmuje się również koprodukcją i dystrybucją filmową.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Niemal 11 mln zł straty Agory w I półroczu, spadek przychodów

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
ojej jaka szkoda... ;)
odpowiedź
User
jj
to bardzo dobra wiadomosc.
odpowiedź
User
Pielgrzym
W czasie pielgrzymki do Częstochowy używałem Wyborczej za papier toaletowy!
odpowiedź