SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Niemiecki hit "Rytm to jest to" od czerwca w polskich kinach

Na 2 czerwca Against Gravity Sp. z o.o. zaplanowało premierę wyjątkowego filmu dokumentalnego.

28 stycznia 2003 r. Berlin, przemysłowa dzielnica Treptow. Była zajezdnia autobusowa. Dwustu pięćdziesięciu uczniów z dwudziestu pięciu krajów tańczy do "Święta wiosny" Strawińskiego. Akompaniuje orkiestra Filharmonii Berlińskiej pod batutą charyzmatycznego Sir Simona Rattle'a.

Niezwykłe wydarzenia poprzedziły trzymiesięczne próby pod opieką brytyjskiego choreografa Roystona Maldooma. "Rytm to jest to" rejestruje kolejne etapy tego fascynującego eksperymentu. 250 dzieci to 250 kłębków emocji - lęku, nadziei, radości. Muzyka wyzwoli w nich siłę i nauczy radości życia - krok po kroku.

Dzieci biorące udział w projekcie pochodzą  z marginesu społecznego. "Rytm to jest to!" nie jest jednak kinem społecznym. To piękny, wzruszający dowód na to, że w każdym człowieku drzemie ogromna siła. I że najważniejsze w życiu są ciągły rozwój i niezgoda. Piękno i odwaga. Poszukiwanie i pasja.

Jerzy Maksymiuk po obejrzeniu filmu "Rytm to jest to!" powiedział: "Młodzi ludzie nie tylko zaczynają rozumieć, ale zaczynają chcieć. Edukacja to jest za małe słowo, to jest przeistoczenie. Coś niezwykle wartościowego. Siedem plusów za to przedsięwzięcie".

"Rytm to jest to" to również film o odbrązowieniu sztuki wysokiej. Jak powiedział Sir Simon Rattle: "Sztuka nie jest luksusem, lecz koniecznością. Ludzie potrzebują jej jak powietrza. Ta muzyka jest dla wszystkich, nie tylko dla biznesmenów w średnim wieku i ich żon. Filharmonia nie jest nieosiągalną diwą, to miejsce, gdzie tworzy się muzykę wyrażającą niezwykłe emocje, która powinna być dostępna dla wszystkich. To przekonanie jest moją jedyną religią".

"Rytm to jest to" obejrzało w Niemczech ponad 500 tysięcy widzów. Dokument został uhonorowany szeregiem nagród na wielu festiwalach filmowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Niemiecki hit "Rytm to jest to" od czerwca w polskich kinach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl