SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nokia sprzedała miliardowy telefon

Liczba abonentów sieci komórkowych osiąga na świecie obecnie 2 miliardy.

Choć liczba abonentów sieci komórkowych na świecie osiągnęła imponujący poziom dwóch miliardów, Nokia dostrzega wiele niewykorzystanych możliwości i wciąż dąży do rozwoju na nowych, kształtujących się rynkach, takich jak Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i kraje afrykańskie. Na rynkach tych kluczowe znaczenie dla abonentów ma przystępna cena usług telefonii komórkowej.

"Stale współpracujemy z operatorami w celu wprowadzania do oferty przystępnych cenowo telefonów i rozwiązań, które obniżą całkowity koszt posiadania aparatu i korzystania z usług mobilnych" - mówi Kai Öistämö, wiceprezes grupy Mobile Phones w firmie Nokia. "Firma Nokia jako pierwszy producent zajęła się opracowaniem bogatej gamy urządzeń i rozwiązań sieciowych dla szybko rozwijających się rynków i wciąż zależy nam na wprowadzaniu niedrogich, atrakcyjnych telefonów o dobrze przemyślanych funkcjach, a także nowoczesnych rozwiązań sieciowych, które zaspokoją potrzeby komunikacyjne użytkowników na tych rynkach".

"Równie istotna jest dla nas współpraca z instytucjami państwowymi nad przezwyciężeniem ewentualnych barier hamujących rozwój. Uważamy, że przy odpowiednim połączeniu telefonów komórkowych, rozwiązań i usług sieciowych oraz przepisów prawnych operatorzy mogą prowadzić rentowną działalność, świadcząc usługi mobilne szerokiemu gronu konsumentów za zaledwie 5 USD miesięcznie. Tak przystępny poziom cen usług mobilnych umożliwi dynamiczny wzrost na rynkach wschodzących" - dodaje Öistämö.

Nokia sprzedało niedawno miliardowy telefon.

"Nieprzerwany szybki wzrost liczby abonentów sieci komórkowych okazał się wyższy nawet od oczekiwań samej branży telefonii komórkowej. Na początku tego lata firma Nokia sprzedała swój miliardowy telefon komórkowy - był to aparat Nokia 1100 sprzedany w Nigerii" - mówi Öistämö. "To właśnie nowe, rozwojowe rynki takie jak Nigeria będą motorem wzrostu, dzięki któremu liczba abonentów w 2010 roku osiągnie poziom trzech miliardów".
 
Jako lider branży urządzeń mobilnych, firma Nokia od początku lat 80. wprowadziła kilkaset nowoczesnych modeli telefonów komórkowych. Produkcją telefonów komórkowych na dużą skalę firma zajmuje się od początku lat 90., kiedy to zaczęły działać pierwsze sieci cyfrowe. W 1998 roku firma Nokia poinformowała o wyprodukowaniu stumilionowego telefonu komórkowego i stała się największym na świecie producentem tych urządzeń. W 2004 roku firma Nokia była niekwestionowanym liderem rynku urządzeń mobilnych, osiągając produkcję równą 207 milionów sztuk.

Chcąc poszerzyć ofertę eleganckich i niedrogich telefonów, firma Nokia przedstawiła wczoraj telefon Nokia 2652. Ten stylowy, składany i funkcjonalny model to odnowiona wersja nagradzanego telefonu Nokia 2650. Wprowadzono w nim dwa nowe motywy wzornicze, dając użytkownikom do wyboru klawiatury w kolorze ciemnoszarym i perłowobiałym. Telefon ma wejść do sprzedaży w październiku 2005 roku w szacunkowej cenie detalicznej 100 EUR (bez uwzględnienia dopłat i podatków). Model Nokia 2652 będzie dostępny na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Chin, Hongkongu, Tajwanu i Makao.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia sprzedała miliardowy telefon

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl