SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

North Coast chce utworzyć sieć włoskich sklepów

Importer i dystrybutor wysokogatunkowych produktów spożywczych North Coast planuje utworzyć sieć niewielkich sklepów delikatesowych, które oferowałyby wyłącznie produkty włoskie.

Debiut na warszawskiej giełdzie spółki North Coast, importera i dystrybutora wysokogatunkowych produktów spożywczych z Włoch, nastąpi w I połowie kwietnia, poinformował w czwartek prezes spółki Silvano Fiocco.

„Najprawdopodobniej nastąpi to 2 lub 10 kwietnia” – powiedział Fiocco podczas konferencji prasowej.

Oferta North Coast obejmuje 7 mln nowych akcji serii C oraz 8 mln akcji serii B, sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy. Do obrotu wprowadzanych jest także 7 mln praw do akcji serii C. Maksymalna cena akcji oferowanych przez North Coast 3,90 zł.

Zapisy na akcje North Coast w transzy indywidualnej (3 mln akcji) i instytucjonalnej (12 mln akcji) odbędą się od 29 do 31 marca. Budowa księgi popytu potrwa od 27 do 28 marca.

Akcje spółki oferować będzie DM Millennium.

Spółka chce pozyskać z emisji ok. 23 mln zł. Środki te planuje przeznaczyć na inwestycje: rozwój sieci magazynów (Kraków, Gdańsk), budowę delikatesów (Kraków i Warszawa), budowę sklepów typu corner shops oraz na rozpoczęcie budowy magazynu w Poznaniu.

Łączna wartość inwestycji planowanych na lata 2006-2008 wyniesie 58-63 mln zł.

Zarząd North Coast poinformował również, że planuje wypłacanie dywidendy.

„Na pewno będziemy chcieli wypłacić dywidendę z zysku za 2006 rok” – powiedział Giorgio Pezzolato, wiceprezes spółki.

Jak poinformował prezes, niewykluczona jest wyplata dywidendy również z zysku za 2005 rok.

„Zarząd będzie dążył, aby przeznaczać na wypłatę dywidendy nie mniej niż 30% wypracowanego corocznie zysku netto" – napisano w prospekcie spółki.

Obecnie 50% udziałów w North Coast należy do Silvano Fiocco, a połowa do Giorgio Pezzolato. Po wyemitowaniu akcji 48% udziałów może należeć do drobnych akcjonariuszy.

Zarząd spółki prognozuje, że w 2007 roku przychody North Coast wyniosą 116,5 mln zł, zysk operacyjny 18,1 mln zł, a zysk netto 14,1 mln zł, a w 2008 roku będzie to odpowiednio: 145,4 mln zł, 23 mln zł i 18,3 mln zł.

Po trzech kwartałach 2005 roku przychody North Coast wyniosły 52,5 mln zł, zysk z działalności operacyjnej 8 mln zł, a zysk netto 6,6 mln zł. W całym 2004 roku przychody spółki wyniosły 67,7 mln zł, zysk operacyjny 8,6 mln zł, a zysk netto 7,3 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: North Coast chce utworzyć sieć włoskich sklepów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl