SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa era sieci przewodowych i bezprzewodowych

Cisco Systems powiększył swoją ofertę w zakresie łączności bezprzewodowej o niespotykane dotychczas rozwiązanie Cisco Unified Wireless Network.

Nowa platforma służy unifikacji rozwiązań dla sieci bezprzewodowych i przewodowych w oparciu o kompleksowe usługi ukierunkowane na ochronę inwestycji.

Cisco Unified Wireless Network jako podstawa do wdrożenia rozbudowanych sieci przewodowych i bezprzewodowych stanowi opłacalne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, sektora publicznego, także firm informatycznych. Dzięki wprowadzeniu nowego modułu Cisco Wireless Service Module (WiSM) dla serii Catalyst 6500 oraz modułu Cisco Wireless LAN Controller Module dla rodziny produktów Integrated Services Router (ISR) powstały wysokiej jakości rozwiązania sieciowe z zastosowaniem bezpiecznych technologii bezprzewodowych.

Cisco Unified Wireless Network to jedyne ujednolicone, zintegrowane i kompleksowe rozwiązanie na rynku, które obejmuje sieci bezprzewodowe i przewodowe, a jednocześnie umożliwia sprostanie wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem WLAN, wdrażaniem, zarządzaniem i nadzorem sieci przy jednoczesnym zachowaniu opłacalności inwestycji. Nowatorskie funkcje radiowe (RF - Radio Frequency) pozwalają na dostęp do kluczowych aplikacji w czasie rzeczywistym, co usprawnia działanie firmy. Jednocześnie rozwiązanie to umożliwia stworzenie sieci bezprzewodowych o równie wysokim poziomie niezawodności, łatwości wdrożenia i zarządzania, co sieci przewodowe.

Cisco Unified Wireless Network pomaga zredukować koszty operacyjne, upraszczając proces wdrożenia sieci, ich obsługi oraz zarządzania. Centralna konsola administracyjna umożliwia zarządzanie kilkoma, setkami lub tysiącami punktów dostępowych, zarówno lokalnych jak i zdalnych. Elastyczność Cisco Unified Wireless Network umożliwia projektowanie sieci w taki sposób, by dostosować je do wymagań, niezależnie od tego czy będą to projekty wysoce zintegrowane i rozbudowane, czy proste sieci nakładkowe.
Cisco Unified Wireless Network jest zintegrowane z rozwiązaniem Cisco Self-Defending Network, zapewniającym kompleksowe zabezpieczenie sieci. Cisco Self-Defending Network umożliwia przedsiębiorstwom rozpoznanie potencjalnych zagrożeń oraz ich unikanie lub przygotowanie się do nich. Częścią tego rozwiązania, również wchodzącą w skład Cisco Unified Wireless Network, jest system Network Admission Control (NAC), który gwarantuje, że wszystkie przewodowe i bezprzewodowe urządzenia końcowe (takie jak komputery PC, laptopy, serwery i urządzenia PDA), korzystające z zasobów sieciowych są dobrze zabezpieczone.

Produkty z serii Catalyst 6500 to jedne z najpopularniejszych na świecie, wysoko wydajne przełączniki modułowe - sprzedano ponad 300 000 urządzeń tego typu. Stanowią one rdzeń szkieletowy sieci w wielu przedsiębiorstwach. Nowa modułowa karta sieciowa Cisco Wireless Service Module (WiSM) do przełączników z serii Catalyst 6500 umożliwia zastosowanie na tej platformie czołowej technologii Wireless LAN Controller w ramach usługi zintegrowanej. Dzięki niej jedno urządzenie z serii Catalyst 6500 wyposażone w Wireless Service Module może nadzorować i zarządzać ponad 1 500 punktów dostępowych (AP). Każdy moduł umożliwia obsługę 300 punktów dostępowych. Stosując to rozwiązanie można obsłużyć 3 600 punktów dostępowych w każdej domenie przenośnej, co jest możliwe dzięki połączeniu modułów w klastry. Moduły nie blokują się nawzajem, co gwarantuje wysoki stopień dostępności przy jednoczesnym skutecznym zapobieganiu włamaniom do sieci bezprzewodowych i możliwości bezdotykowej (zero-touch) konfiguracji punktów dostępowych przy dużych wdrożeniach.

Jednym z największych wdrożeń w Kanadzie obejmujących sieci bezprzewodowe i przewodowe jest system Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej. Zainstalowano tam ponad 1 600 punktów dostępowych, które zapewniają bezprzewodowy dostęp do sieci około 20 000 użytkownikom w ponad 200 obiektach miasteczka akademickiego. Do zarządzania tak dużą siecią uniwersytet korzysta z dwóch modułów Cisco WiSM zainstalowanych w przełącznikach z serii Catalyst 6500.

Nowy moduł Cisco Wireless LAN Controller Module opiera się na popularnym rozwiązaniu Cisco Integrated Services Router (ISR). Cisco ISR są powszechnie cenione za wysoką wydajność, wbudowane zabezpieczenia, obsługę technologii głosowych i modułowość. Wdrożono ponad 500 000 tych urządzeń na całym świecie. Stanowią idealną platformę do nadzorowania bezprzewodowych sieci lokalnych, umożliwiając szybkie i ekonomiczne wdrażanie łącz bezprzewodowych w zdalnych biurach i niewielkich oddziałach firmy. Oprócz możliwości zarządzania sieciami bezprzewodowymi łatwy w użyciu moduł Cisco Wireless LAN Controller oferuje kompleksowe zabezpieczenia, takie jak systemy zapobiegania włamaniom do sieci bezprzewodowych. Umożliwia obsługę sześciu punktów dostępowych i bezdotykową konfigurację oraz monitorowanie i zarządzanie.

Cisco rozszerza zastosowanie Unified Wireless Network do tworzenia zewnętrznych sieci bezprzewodowych. Rozwiązanie Cisco Wireless Mesh Networking pozwala urzędom, uniwersytetom i przedsiębiorstwom na zintegrowanie sieci oraz aplikacji przewodowych z bezprzewodowymi, oraz rozszerzenie ich na obszar aglomeracji miejskiej. Dzięki temu użytkownicy mogą płynnie poruszać się po całym mieście bez utraty łączności z aplikacjami o istotnym znaczeniu. Dowodzi to, jak kompleksowe mogą być rozwiązania oparte na Cisco Unified Wireless Network.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa era sieci przewodowych i bezprzewodowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl