SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa gazeta codzienna?

Niewykluczone, że Axel Springer Polska wyda nową gazetę codzienną

Po sukcesie bulwarowego dziennika "Fakt", nie jest wykluczone, że Axel Springer Polska, zdecyduje się na wydanie nowej gazety codziennej. Jak informuje "Rzeczpospolita" uruchomienie przez ASP własnej drukarni miałoby ułatwić wprowadzenie kolejnego dziennika - odpowiednika opiniotwórczego niemieckiego "Die Welt".

- Na pewno nie pracujemy obecnie nad żadnym projektem i na razie koncentrujemy się na "Fakcie" - powiedział "Rzeczpospolitej" Wiesław Podkański, prezes ASP.

Jednak nie wyklucza, że nastąpi to w przyszłości.

- Trudno w tej chwili mówić, co będzie za kilka lat - dodaje Podkański.

Przypomnijmy, że według najnowszych danych ZKDP średnia sprzedaż, wydawanego przez Axel Springer Polska, dziennika "Fakt" w grudniu wyniosło 536 369 egzemplarzy. Druga w kolejności "Gazeta Wyborcza" sprzedało o przeszło 100 tysięcy egzemplarzy mniej. Sprzedaż "Gazety" w grudniu 2003 roku wyniosła 432.899 egz. i była o 1,56 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Na trzecim miejscu w grudniu uplasował się "Super Express" ze sprzedażą 267.191 egz., czyli o 3,3 proc. niższą niż w grudniu 2002 roku.

Natomiast średnia sprzedaż "Rzeczpospolitej" wzrosła w ostatnim miesiącu 2003 roku o 0,1 proc. do 188.286 egz.
Axel Springer
2004-02-09
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl