SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa zabawa Dziennika Internautów

Już po raz kolejny Dziennik Internautów ogłosił konkurs dla swoich Prenumeratorów i Czytelników

Tym razem nagrodą w konkursie jest pięć wartościowych kursów ufundowanych przez warszawską Szkołę Linuxa.

Nagroda w konkursie, to pięć szkoleń w zakresie "Wprowadzenie do systemu Linux". Każdy kurs,  o wartości 680 zł, obejmuje 20 godzin nauki. Szkoła zapewnia każdemu kursantowi dystrybucję  systemu Linux z licencją.

Celem kursu "Wprowadzenie do systemu Linux" jest poznanie zasad użytkowania coraz bardziej  popularnego obecnie systemu operacyjnego o bardzo dużych możliwościach. Kursant poznaje system  od początku - zasady poruszania się w systemie plików i katalogów, strukturę   i rozmieszczenie katalogów, filozofię ruchu Wolnego Oprogramowania i zasady licencji GNU, różnego  przeznaczenia programy użytkowe. Wie jak przystosować system do własnych potrzeb; zdobywa  umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach awaryjnych.

„Szkolenia z “Wprowadzenia do systemu Linux”, poprowadziliśmy już dla 250 studentów Uniwersytetu  Warszawskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Akademii Medycznej w Warszawie.  Zainteresowanie jest ogromne dlatego organizujemy następne również na innych uczelniach (w  październiku dla 160 studentów SGH). Studenci już dostrzegli, że warto swoją edukację informatyczną  oprzeć na systemie Linux, znajomość którego stanie się niebawem standardowym wymogiem ich
przyszłych pracodawców. I tak wszyscy pracownicy IBM do 2006 roku będą pracować w systemie  Linux używając go na desktopach. Znajomość systemu Linux to dzisiaj inwestycja w samego siebie” –  komentuje Mariusz Zackiewicz, menedżer Szkoły Linuxa.

"Linux to system z bogatą historią i coraz większą rzeszą sympatyków i użytkowników na całym  świecie. Systematycznie zdobywa sobie coraz większe uznanie także w firmach, urzędach oraz  różnych instytucjach. Coraz częściej znajomość tego systemu pojawia się jako dodatkowy atut   w ogłoszeniach o pracy. Niestety, wciąż jego środowisko może sprawić kłopot początkującym  użytkownikom, szczególnie tym, którzy całą swoją wiedzę komputerową opierają na produktach  oferowanych przez dominującego producenta systemów operacyjnych. Kurs oferowany przez  warszawską Szkołę Linuxa "Wprowadzenie do systemu Linux", z pewnością pomoże w przełamaniu  przysłowiowych "pierwszych lodów" z tym systemem oraz umożliwi poznanie istoty Wolnego Oprogramowania." - dodaje Krzysztof Gontarek, redaktor naczelny Dziennika Internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa zabawa Dziennika Internautów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl