SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe kanały i usługi w WPtv

WPtv poszerza swoją ofertę programową o nowe kanały tematyczne, wprowadza programy autorskie i możliwość tworzenia własnej ramówki przez użytkowników.

W telewizji internetowej Wirtualnej Polski ruszyły nowe kanały tematyczne: Muzyka oraz Gry. W kanale muzycznym WPtv użytkownicy obejrzeć mogą teledyski największych gwiazd polskiej i światowej estrady oraz wywiady z wykonawcami. Kanał dla miłośników gier komputerowych prezentuje zwiastuny i filmy z gier oraz multimedialne, autorskie recenzje najpopularniejszych produkcji, tworzone na potrzeby WPtv przez redaktorów serwisu Gry i zespół telewizji internetowej portalu. Kanał systematycznie uzupełniać będą wywiady z twórcami gier i ich dystrybutorami oraz relacje z polskich i światowych imprez poświęconych grom komputerowym.

„Kanał Gry tworzy zespół powstały z połączenia ekip ‘Game TV’ (O2) oraz ‘Games Show’ (IDG). Mamy w tej chwili najmocniejszy na rynku zespół redakcyjny i zamierzamy być liderem w dziedzinie dostarczania użytkownikom kompleksowych, atrakcyjnych informacji o rynku gier, tym bardziej, że działamy dwutorowo, poprzez tematyczny serwis WWW oraz internetową telewizję. – mówi Łukasz Skalik, koordynator projektu WPtv – Nasz kanał muzyczny, już w pierwszej fazie działalności, wyemitował ekskluzywne wywiady z Mel C, Jeanem Michelem Jarrem, Kazikiem Staszewskim. A to dopiero początek. Już niedługo rozpoczniemy internetowe transmisje live koncertów i imprez muzycznych, planujemy również znaczne poszerzenie bazy teledysków.”

Kolejna nowość w WPtv to możliwość tworzenia przez użytkowników własnej ramówki.

„Liniowy układ programowy to tylko propozycja, baza dla tworzenia przez użytkowników zindywidualizowanej, prywatnej WPtv i nasz sposób na wprowadzenie w niedalekiej przyszłości programów interaktywnych granych na żywo. – wyjaśnia Łukasz Skalik – WPtv w nowej formie umożliwia w dowolnym momencie odtworzenie programu już wyemitowanego w ramówce lub oglądanie programów z wyprzedzeniem. Internet, a tym samym WPtv, to właśnie możliwość wyboru. Tu użytkownicy decydują, co i kiedy chcą zobaczyć. Takiej funkcjonalności nie może zapewnić widzom tradycyjna telewizja.”

Do grona prezenterów telewizji WP dołączyli: Beata Sadowska, Jacek Kaczyński, Piotr „Kędzior” Kędzierski, Iwona Rejzner, Kamdi Sosnowska-Iloabachie, Rafał Waszkiewicz, Damian Aleksander, Zuzanna Ćwikła i Katia Paliwoda.

Jak podano w komunikacie nowa odsłona WPtv jest tzw. „fazą przejściową” pomiędzy obecnym kształtem serwisu a docelowym, któremu będzie towarzyszyła m.in. innowacyjna technologia emisji wideo, ulepszone grafika oraz layout, a także kolejne kanały tematyczne. W tej chwili WPtv to przede wszystkim własne produkcje i projekty portalu oraz kontent pozyskany od partnerów zewnętrznych. Niedługo telewizję internetową Wirtualnej Polski wzbogacą formaty, które znalazły uznanie w oczach internautów lub zostały przez nich stworzone.

„Zamierzamy włączyć użytkowników w proces kreowania WPtv, zarówno poprzez publikację przesyłanych przez nich materiałów, jak też inne narzędzia interakcji, za pośrednictwem których będą oni wpływać na naszą telewizję internetową. – mówi Grzegorz Łapanowski, Kierownik Grupy Multimedia Wirtualnej Polski – Stawiamy na kreatywność po stronie widzów. Chcemy, by WPtv stanowiła platformę wideo dla autorskich produkcji przez nich nadsyłanych i była tworzona, w zdecydowanym stopniu, przy udziale użytkowników (user generated content). Obecne i przyszłe przekształcenia serwisu zmierzają właśnie w tym kierunku.”

http://WPtv.wp.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe kanały i usługi w WPtv

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl