SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe możliwości realizacji kampanii reklamowych w Onet.pl

Onet.pl oddał do dyspozycji reklamodawców trzy nowe narzędzia do kampanii reklamowych.

Capping czasowy – czyli rozszerzoną opcję kontroli liczby kontaktów z reklamą, optymalizację kampanii pod kątem skuteczności kreacji oraz mechanizm wyłączności branżowej.
 
Reklamodawca może teraz zdefiniować nie tylko łączną liczbę kontaktów z reklamą w czasie trwania całej kampanii, ale również minimalne odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi kontaktami. Przykładowo, można zrealizować tygodniową kampanię z wykorzystaniem reklamy VideoAd, w której internauta obejrzy reklamę najwyżej 5 razy, jednak nie częściej niż raz w ciągu dnia - podano  w komunikacie.

Rafał Zarzycki, z-ca dyrektora ds. produktu reklamowego Grupy Onet.pl.SA: udostępniamy zaawansowany capping zarówno na poziomie pojedynczych kreacji reklamowych, jak i w  całej kampanii reklamowej obejmującej wiele kreacji. Kontrola tego typu parametrów kampanii stwarza nowe możliwości w planowaniu i realizacji akcji promocyjnych. Dzięki optymalnej liczbie kontaktów z reklamą, przekaz reklamowy pozostanie skuteczny, nie będąc przy tym uciążliwym dla odbiorcy.

Onet.pl oferuje również możliwość automatycznej optymalizacji kampanii pod kątem skuteczności poszczególnych wykorzystywanych kreacji reklamowych, mierzonej liczbą kliknięć. Mechanizm ten jest przydatny, gdy w ramach jednej kampanii wykorzystywanych jest kilka różnych kreacji. Jego zastosowanie sprawia, że do emisji automatycznie częściej dobierane są reklamy najskuteczniejsze, czyli takie, które najbardziej skłaniają internautów do kliknięcia tj. posiadające najwyższe wskaźniki CTR.

Wykorzystanie tego narzędzia przekłada się na poprawę wyników całej kampanii, a jego stosowanie jest szczególnie korzystne dla tych reklamodawców, którzy dążą do maksymalizacji liczby kliknięć w reklamę i przekierowań na swoje strony www.

Kolejne nowe narzędzie w ofercie reklamowej Onet.pl – wyłączność branżowa – gwarantuje reklamodawcy, że jego przekaz reklamowy nie będzie łączony na tej samej odsłonie strony www z komunikatami firm konkurencyjnych. W oczywisty sposób wpływa to na podniesienie skuteczności kampanii. Wyłączność branżowa może być szczególnie przydatna dla firm z silnie konkurencyjnych branż, bardzo mocno obecnych w internecie, takich jak motoryzacja, finanse czy telekomunikacja.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe możliwości realizacji kampanii reklamowych w Onet.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl