SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy magazyn muzyczny

Debiut nowego miesięcznika muzycznego poświęconego muzyce Hip-Hop

"Hip-Hop archiwum" to nowy miesięcznik wydawnictwa ViMedia, który pojawi się na rynku jeszcze w marcu.

Przygotowywany przez Wydawnictwo ViMedia, we współpracy z firmą fonograficzną MiL, miesięcznik utrzymany jest w formule monograficznego magazynu opisującego najważniejszych wykonawców i najważniejsze płyty polskiego hip hopu.

Kolejne numery magazynu powstają w oparciu o legendarny katalog pierwszej polskiej wytwórni hip hopowej oraz we współpracy z Artystami, co zapewnia dostęp do unikatowych materiałów graficznych i niepublikowanych dotąd informacji. Bohaterem pierwszego numeru jest DJ 600V, a w kolejnych pojawi się m.in. najważniejsza płyta Wzgórza Yapa 3.

Do każdego numeru dołączona jest kolekcjonerska, oryginalna płyta CD.

Zawartość merytoryczna każdego numeru to, zdaniem wydawcy, najpełniejsza informacja o płycie i artyście, jaka do tej pory pojawiła się w mediach:

 • dokładne opisy każdego utworu, włącznie z informacjami o wszystkich osobach współpracujących przy konkretnym utworze,
 • publikacje tekstów utworów oraz wypowiedzi i opinie na ich temat artystów związanych z płytą oraz innych osób, które często miały odmienne spojrzenie na muzykę,
 • odtworzenie klimatu, jaki panował podczas pracy nad płytą i kontekstu w jakim powstawała.

  "Naszym celem jest stworzenie prawdziwego, obiektywnego archiwum Polskiego Hip Hopu" - powiedział Cezary Ciszewski, znany dziennikarz oraz producent, który podjął się poprowadzenia projektu od strony merytorycznej. "Hip - Hop Archiwum jest bez wątpienia ukoronowaniem mojej pracy. Mam przekonanie, że to, co najcenniejsze w polskim hip hopie przetrwa dzięki temu właśnie wydawnictwu. W Hip- Hop Archiwum pojawiają się informacje o raperach i utworach, których nikt dotąd nie czytał. Dlatego z nieukrywaną dumą przedstawiam pierwszy numer nowego magazynu Hip - Hop Archiwum, który ma ambicje stać się najważniejszą częścią rapowych kolekcji."

  Początkowo magazyn będzie drukowany w nakładzie 35.000 egzemplarzy. Pismo będzie kolportowane w całym kraju, głownie w wiodących sieciach kolporterskich. Wprowadzeniu miesięcznika na rynek, towarzyszyć będzie kampania promocyjna, która obejmie radio, prasę i telewizję.

  Redaktorem Naczelnym Hip- Hop Archiwum jest Cezary Ciszewski, graficznie projekt opracował Darek Kowalski, natomiast za marketing i promocję odpowiada Wojciech Krzyżaniak.

  ViMedia od lat wydaje magazyny młodzieżowe - obecnie m.in. miesięcznik dla młodych kobiet "Nowa MISS". Na początku tego roku Wydawnictwo wprowadziło na rynek swe pierwsze pismo branżowe - magazyn dla lekarzy "Konsyliarz".
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Nowy magazyn muzyczny

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl