SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy prezes Radia Wrocław zapowiada zmiany

Tomasz Duda, nowy prezes Radia Wrocław, chce zreformować rozgłośnię.

Informacja z rozrywką oraz całkowite otwarcie na słuchaczy - to nowa dewiza Radia Wrocław. Tomasz Duda, powołany kilka dni temu prezes rozgłośni, chce wzmocnić opiniotwórcze znaczenie stacji. Zapowiada m.in. znalezienie niezależnych od abonamentu sposobów finansowania rozgłośni.

Najważniejszym elementem zmiany wizerunku ma być udostępnienie anteny Radia Wrocław słuchaczom. „Radiowy program powinien stać się miejscem prezentacji najważniejszych, czasami kontrowersyjnych opinii i komentarzy. W debacie publicznej mają prawo uczestniczyć też słuchacze. Dla nich zostanie otwarta antena, by mogli wyrazić swoje zdanie. Nie będziemy radiem oderwanym od rzeczywistości” - zapowiada Tomasz Duda.

Nowy prezes Radia Wrocław uważa, że najważniejszym wyzwaniem jest dla niego przeprowadzenie rozgłośni przez zawirowania związane z finansowaniem mediów publicznych. W tej chwili jego zespół pracuje nad nową ofertą handlową, która ma te problemy rozwiązać. Jak zapowiedział Duda, nie będzie żadnych redukcji zatrudnienia.

Tomasz Duda ma 42 lata, a prezesem Radia Wrocław został 6 marca 2010. Wcześniej był zastępcą redaktora naczelnego tej stacji. Z mediami związany jest od 1993 roku, a swoją karierę zaczynał jako dziennikarz w radiu ESKA Wrocław. Był też m.in. redaktorem naczelnym nieistniejącego już dziennika „Słowo Polskie”.
 

Dołącz do dyskusji: Nowy prezes Radia Wrocław zapowiada zmiany

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl