SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy prezes TVP?

Przewodniczący rady nadzorczej TVP: konkurs na prezesa zarządu pod pewnymi warunkami.

Tadeusz Kowalski, przewodniczący rady nadzorczej TVP, nie wyklucza rozpisania konkursu na nowego prezesa zarządu TVP - informuje "Media&Marketing Polska".

 Jednak aby na najbliższym posiedzeniu rady (21 lutego) mogła zapaść decyzja w tej sprawie, jego zdaniem muszą być spełnione dwa warunki.

 - Oczekuję elastyczności ze strony członków rady nadzorczej. Po pierwsze, członkowie rady muszą się zgodzić na odwołanie z zarządu TVP dwóch zawieszonych członków: Ryszarda Pacławskiego i Marka Hołyńskiego. Po drugie, wybór nowego prezesa musiałby mieć formułę otwartego konkursu z zachowaniem zasad transparentności i pośrednim udziałem dziennikarzy i opinii publlicznej w selekcji kandydatów - powiedział Kowalski. O tym, że rada nadzorcza TVP może na najbliższym posiedzeniu zająć się kwestią konkursu na prezesa TVP, mówili ostatnio (na łamach "Pulsu Biznesu" z 24 stycznia) Anna Milewska, członek rady nadzorczej TVP, i Adam Pawłowicz, sekretarz rady nadzorczej TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy prezes TVP?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl