SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy szef KRRiT

Juliusz Braun zrezygnował z funkcji szefa KRRiT

Po prawie 4 latach pracy Juliusz Braun zrezygnował z funkcji przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Decyzję swoją tłumaczy pogłębiającymi się różnicami wewnątrz Rady.

"Pełniąc funkcję przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji starałem się szukać kompromisu. Nie wstydzę się tego, ale obejmując tę funkcję, zapowiedziałem też, że nie będę niczyim zakładnikiem" - tłumaczył swoją decyzję Braun w oświadczeniu, przekazanym dziennikarzom na konferencji prasowej w Warszawie.

Argumentował, że jego wizja życia publicznego i mediów w demokratycznej Polsce nie da się pogodzić z wizją zaprezentowaną w czasie zeznań przed komisja śledczą przez sekretarza KRRiT Włodzimierza Czarzastego. Pytany na czym polega ta różnica oświadczył, że sam prezentuje wizję państwa demokratycznego, a wizja przedstawiona przez Czarzastego, poparta - według niego - przez niektórych ważnych polityków SLD, to wizja ograniczenia wolności. "I tego się bardzo boję" - dodał Braun.

Podkreślał, że ostatnie dni zaostrzyły różnice zdań w Radzie.

"Dla części kolegów jedynym problemem są moje zeznania. Ich zdaniem, gdyby nie zeznania przewodniczącego wszystko byłoby w porządku. Moja opinia jest inna. Problemem są fakty, a nie słowa" - argumentował Braun. Niektórzy członkowie Rady mieli mu za złe, że przed komisją przyznał, że w rządowych pracach nad nowelą ustawy o radiofonii i telewizji mataczono, w potocznym sensie tego słowa.

W środę - zgodnie z prawem - Braun przekaże obowiązki szefa Rady jej wiceprzewodniczącemu Janowi Sękowi. Wśród potencjalnych następców wymienia się Danutę Waniek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy szef KRRiT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl