SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowym prezesem PAIiIZ został Adam Żołnowski

Nowym prezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA (PAIiIZ) został Adam Żołnowski.

„1 lutego 2006 r. Rada Nadzorcza Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych powołała nowego Prezesa Zarządu PAIiIZ SA. Został nim Adam Żołnowski, który rozpocznie pełnienie obowiązków z dniem 2 lutego 2006 r.” – czytamy w komunikacie.

PAIiIZ podała, że innych zmian w składzie zarządu nie było, w związku z tym wiceprezesami PAIiIZ pozostają Anna Szymańska - Kwiatkowska i Sebastian Mikosz.

Adam Żołnowski jest magistrem zarządzania. W latach 2000-2002 pracował w Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych, gdzie był dyrektorem Departamentu Badań. Ostatnio był zatrudniony w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na stanowisku Dyrektora Departamentu Analiz Rynku.

Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) w Polsce, które monitoruje i aranżuje PAIiIZ, w 2005 roku znacznie przekroczyły 10 mld USD, a dokładna wartość będzie znana w kwietniu 2006 roku.

W 2004 roku BIZ wyniosły 7,86 mld USD.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowym prezesem PAIiIZ został Adam Żołnowski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl